Fotoglosa: Vládě po dovolené leze na stole kůrovec i devianti

Fotoglosa: Vládě po dovolené leze na stole kůrovec i devianti
Vlčáci hledají ukryté aktivisty.
Firma ABL dokončila revizi odposlouchávacího zařízení.
Červený koberec je připraven. Žádný ministr však hlavním vchodem nepřijel.
Přicházejí tak, aby nepotkali novináře, třeba by se chtěl někdo na něco zeptat.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
10. 8. 2011 12:30

Praha - Po zaslouženém odpočinku se ministři kabinetu Petra Nečase sešli s místopředsedkyní vlády, aby řešili závažné problémy naší země.

Objektiv Aktuálně.cz u toho nechyběl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy