Václav Havel zemřel. Česká i světová média se převlékla do černého

Václav Havel zemřel. Česká i světová média se převlékla do černého
Zpráva číslo jedna britské BBC.
Titulní strana britského deníku Guardian
Americký deník New York Times: Václav Havel, první československý porevoluční prezident, dohlížel na přechod k demokracii...
Die Welt: Václav Havel - Z Václavského náměstí na Pražský hrad
Foto: Aktuálně.cz, Repro CNN
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
18. 12. 2011 20:18

Praha - Bývalý český prezident, spisovatel a dramatik Václav Havel v neděli 18. prosince 2011 zemřel. Informace kolem poledne obletěla celý svět a okamžitě opanovala titulní strany novin.

Nejen česká, ale i světová média převlékla podobu svých webových stránek do smuteční černé barvy.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Babiš věří, že Zemana přesvědčí, aby nevetoval daňový balíček

Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že přesvědčí prezidenta Miloše Zemana, aby nevetoval daňový balíček. Jeho výhrady k předpisu nicméně chápe, řekl Babiš Rádiu Z. Prezident svůj úmysl sdělil v úterý při schůzce ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO). Podle Zemana předpis v nynější podobě výrazně narušuje rozpočtovou stabilitu. Prezident je také nespokojen s tím, že navzdory dohodě balíček neobsahuje zrušení superhrubé mzdy a zavedení nových sazeb daně z příjmu pouze na dva roky.

"Já ho půjdu nějak ukecat, musím ho přesvědčit," řekl dnes Babiš Rádiu Z. Věří, že Zemana přesvědčí. "Chápu výhrady prezidenta, ale on je samozřejmě z ČSSD, která chtěla vždy navyšovat daně, hnutí ANO je vždy snižovalo," prohlásil. Zeman byl předsedou sociální demokracie, později však stranu opustil a s jejími představiteli vedl řadu sporů.

Daňový balíček obsahuje mimo jiné zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazeb z příjmu 15 a 23 procent. Zemanovi ale vadí pozměňovací návrh Pirátů, který zvyšuje daňovou slevu na poplatníka. Babiš navrhuje senátorům, aby při projednávání balíčku úpravu slevy na poplatníka zrušili. Výpadky příjmů obcí a krajů chce kompenzovat 20 miliardami korun ročně, a to po dobu dvou let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy