Anketa: Jaké jsou přednosti dvacetiletého politika?

Ilsutrační foto
Foto: Reuters
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 4. 2014 10:02
Na dotaz odpovídalo šest mladých kandidátů do Evropského parlamentu.

Praha - V letošních květnových volbách do Evropského parlamentu kandiduje v Česku 857 lidí. Jejich průměrný věk je 46, 86 roku. Nejstaršímu kandidátovi je třiaosmdesát, nejmladšímu jednadvacet let. Aktuálně.cz oslovilo šest dvacátníků, kteří jsou na kandidáty šesti nejznámějších českých politických stran, a zeptalo se jich, co by chtěli v EU změnit a proč?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy