Topolánek oznámil, že se rozvede

20. 5. 2009 19:38
Prvně o ukončení manželství s chotí Pavlou hovořil před dvěma lety
Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou
Mirek Topolánek s Lucií Talmanovou | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Předseda ODS a bývalý premiér Mirek Topolánek se bude rozvádět se svojí ženou Pavlou. Rádiu Impuls řekl, že požádal právníky o přípravu podkladů pro rozvodové řízení.

"Je to jeden z úkolů, který teď v těchto měsících vidím jako prioritní," řekl v rozhovoru. Podle vlastních slov neměl v poslední době čas problém vyřešit.

Topolánek již několik let žije se svou stranickou kolegyní a místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou. S ní má i syna Nicholase, kterému za dva měsíce oslaví druhé narozeniny.

S Pavlou Topolánkovou, která s politikou koketovala na kandidátce Politiky 21 Jany Bobošíkové, má dvě dcery a syna. Rozvod expremiér avizoval už v červenci 2007.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy