Topolánek Čunka okamžitě odvolá, pokud sám neodstoupí

Sabina Slonková
1. 11. 2007 6:33
Aktuálně.cz to sdělil zdroj blízký premiérovi

Praha - Vicepremiér a šéf lidovců Jiří Čunek s nejvyšší pravděpodobností počítá poslední hodiny ve vládních funkcích.

Premiér Mirek Topolánek je podle informací Aktuálně.cz připraven Čunka odvolat.

"Čunek ve čtvrtek končí. Neodstoupí-li, bude odvolán," uvedl vysoce důvěryhodný zdroj blízký premiérovi.

Noční zpravodajství: Tlak sílí, lidovečtí senátoři vyzvali svého předsedu, ať odejde

Čunek čelí podezření, že jeho rodina pobírala sociální dávky, ačkoli měla na účtech milióny.

Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká nadto Aktuálně.cz sdělila, že dnes hodlá oznámit, zda bude obnoveno vyšetřování kauzy údajné Čunkovy korupce, nebo potvrdí původní verdikt o odložení případu.

Vicepremiér ve středu Aktuálně.cz tvrdil, že dobrovolně odcházet nehodlá.

Večer pak ale v Rádiu Impuls uvedl, že pokud to bude přání jeho stranických kolegů, rezignuje na vládní posty. Stejně tak podle svých slov raději odstoupí sám, než by se nechal odvolat premiérem Topolánkem. Mandát senátora si ale hodlá ponechat.

Čunek na Impulsu řekl, že ho k rezignaci vyzývá manželka. Dodal, že kdyby ji poslechl, připadal by si jako zbabělec, protože je nevinen. Současná kauza je podle Čunka mnohem citlivější než jeho předchozí aféra, lidé ji prý vnímají intenzivněji, a to právě proto, že v ní jde o sociální dávky.

Během dne další podrobnosti
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy