Test: Víte, co byla kauza olovo, proč padla Nečasova vláda nebo komu půjčil strýc Vik?

Michal Štůsek Michal Štůsek
23. 5. 2016 8:57
Schvalování zákonů, hodiny jednání a papírování patří k běžné rutině politiků, občas ale rozvíří biotop Sněmovny nebo Senátu kauza, po které padají funkce a někdy i vstupuje do dění policie, respektive soud. Historie české politiky je takových případů plná a řada z nich má svůj dopad ještě dnes. Víte, co byla kauza olovo, proč padla Nečasova vláda nebo komu půjčil strýc Vik? Vyzkoušejte náš test.
Jiří Paroubek označil Klause za jednoho ze tří nejvýraznějších politiků devadesátých let. Vytkl mu, že neumí včas odejít ze scény, tak jako Václav Havel a Miloš Zeman.
Jiří Paroubek označil Klause za jednoho ze tří nejvýraznějších politiků devadesátých let. Vytkl mu, že neumí včas odejít ze scény, tak jako Václav Havel a Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradílek
 

Právě se děje

před 33 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy