Švagr Miloše Zemana dostal práci na ministerstvu vnitra

Domácí Domácí
17. 12. 2013 8:06
Bratr Ivany Zemanové pracuje od 1. prosince v oddělení interního auditu a kontroly.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministerstvo vnitra má nového zaměstnance. Stal se jím podle deníku Právo švagr prezidenta Miloše Zemana Petr Bednarčík, jinak člen ČSSD. Od 1. prosince pracuje bratr Ivany Zemanové v oddělení interního auditu a kontroly.

"Dal jsem si přihlášku a ta byla nějakým způsobem řešena," vysvětlil Právu Bednarčík, jak zaměstnání ve službách státního úřadu vedeného ministrem Pecinou získal. Zároveň uvedl, že kvůli nové práci ukončil své podnikání.

Vladimír Řepka z tiskového odboru ministerstva vnitra uvedl, že Bednarčík pracoval pro ministerstvo jako externista od března. „S ohledem na výsledky jeho práce byl od 1. prosince přijat do pracovního poměru," řekl Řepka Právu.

Bednarčík působil jako radní ve Vimperku. Právo připomíná, že mu letos v květnu anonym vyhrožoval bombou v autě. Policejní pyrotechnici v něm ale žádnou nálož nenašli. Sám Bednarčík považoval telefonát za nejapný žert.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy