Sobotka a Babiš se nedohodli na náměstcích

ČTK ČTK
27. 1. 2014 20:22
Jednat chtějí znovu v pátek.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Spor premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše o obsazení funkce náměstka ministra financí pro daně trvá. Budoucí ministr financí Babiš připouští člověka ČSSD jen na jiném náměstkovském místě. Vyplynulo to z vyjádření Sobotky a Babiše po dnešním zhruba hodinu a půl trvajícím jednání, které spolu na dané téma měli. Dnešní debata, v níž chtějí pokračovat v pátek, podle nich přinesla jistý posun, který ale neupřesnili.

"Dnes jsme se posunuli, ale ne tak, abychom mohli celou věc uzavřít," řekl novinářům Sobotka. Na dotaz, nakolik je dohoda o místech náměstků hotová, uvedl, že zbývá dojednat asi 30 procent.

Spor kvůli náměstkům se mezi koaličními partnery rozhořel minulý týden. Důvodem byla především nominace středočeského radního Jiřího Peřiny (ČSSD) na místo náměstka pro daně na ministerstvu financí. Babiš Peřinu odmítl, na místo už si vybral vlastní kandidátku Simonu Hornochovou. Peřinu by si chtěl nechat jako poradce.

"Pokud jde o pana Peřinu, pan Peřina nadále zůstává nominantem sociální demokracie pro oblast daňové politiky. Budeme jednat dál v pátek," poznamenal dnes Sobotka. Jako pozitivní signál označil Babišovo vyjádření, že by ČSSD mohla na financích obsadit jinou pozici náměstka.

Hulinský vadí rovněž

Navíc nejde jen o náměstka pro daňové otázky na ministerstvu financí. Babiš dnes v médiích zopakoval, že mu vadí i některé další nominace ČSSD. Nesouhlasí například s tím, aby se náměstkem pro sport na ministerstvu školství stal bývalý šéf pražské sociální demokracie Petr Hulinský.

Sobotka dnes před jednáním uvedl, že věří, že se s Babišem dohodne. Dodal, že na tomto problému se koalice ani vznikající vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL nerozpadne. Koaliční roztržku ohledně náměstků označil za zbytečnou mediální přestřelku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy