SNK-ED povede žena. Jana Hybášková

sim, čtk
25. 6. 2006 14:22
Praha - Mezi předsedy politických stran přibyla žena. SNK-ED si dnes na republikovém sněmu zvolili europoslankyni Janu Hybáškovou.
Nová šéfka SNK-ED Jana Hybášková
Nová šéfka SNK-ED Jana Hybášková | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Někdejší velvyslankyně v Kuvajtu a Kataru Hybášková ve funkci nahradí Josefa Zieleniece, pod jehož vedením se straně nepodařilo dostat do sněmovny.

SNK ED (Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté) dosáhli na dvouprocentní podporu tedy ani náhodou na pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. A to je po volbách do Evropského parlamentu, v nichž před dvěma lety stejnojmenná koalice získala hned tři z celkem 24 křesel, neúspěchem.

"Zvolení Hybáškové je dobrá zpráva, odchodem pana Zieleniece se strana stane více čitelnou a nezatíženou minulostí," uvedl dosavadní místopředseda Evropských demokratů Jan Kasl.

Zieleniec působil v 90. letech jako ministr zahraničí, byl také dlouholetým místopředsedou ODS. 

Prvním místopředsedou strany se dnes stal zlínský lídr SNK Stanislav Polčák. O druhém místopředsedovi se nyní hlasuje, kandidáty jsou bývalý policista Stanislav Huml a předseda pražských zastupitelů SK-ED Jiří Witzany.

Strana vznikla sloučením Evropských demokratů Jana Kasla se Sdružením nezávislých kandidátů Josefa Zieleniece. Uskupení se potýká s úřady - SNK-ED podali trestní oznámení na ministra financí Bohuslava Sobotku. Od státu totiž stále nedostali peníze za komunální volby.

Jan Kasl předseda SNK-Evropští demokraté
Jan Kasl předseda SNK-Evropští demokraté | Foto: Ludvík Hradilek, Aktuálně.cz
  • ČTĚTE VÍCE:
    SNK-ED: Sobotka nás chtěl zlikvidovat

    Evropští demokraté ministra podezřívají ze zneužití pravomoci veřejného činitele kvůli tomu, že strana od ministerstva nedostala příspěvky za patnáct svých pražských zastupitelů zvolených v komunálních volbách v roce 2002...
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy