Slib na zvýšení penzí jsem nemínil vážně, říká Škromach

Slibované zvýšení důchodů na 15 tisíc bylo prý jen marketingovým tahem
Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - ČSSD zvedne průměrný důchod na 15 000 korun, prohlásil před dvěma týdny místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Dnes ale přiznává: nemyslel jsem to vážně. Píší o tom Hospodářské noviny.

Plán sociálních demokratů, že zvýší průměrné důchody, které dnes dosahují asi 10 000 Kč, do roku 2014 o polovinu, zazněl na semináři ČSSD před dvěma týdny.

"Zdroje samozřejmě jsou ve státním rozpočtu," řekl tehdy Škromach.

Dnes přiznal, že se nic takového nestane. Prohlášení o zvýšení důchodů podle něj bylo jen marketingovým tahem, který měl ČSSD dostat s pozitivní zprávou do médií.

"My jsme nikde nic takového neslíbili. Nenajdete to v žádných materiálech. Vy berete od nás všechno vážně," řekl Hospodářským novinám poté, co list spočítal, že by splnění slibu zatížilo rozpočet během čtyř let o 170 miliard korun.

"Vždyť by o tom nikdo nenapsal, kdyby tam taková zmínka nepadla," vysvětlil Škromach, proč slib vypustil z úst.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy