Podle ministerstva už pominuly důvody pro utajení

Praha - Ministerstvo dopravy předloží vládě na jejím středečním zasedání návrh na odtajnění materiálu, který se zabývá výkonovým a časovým zpoplatněním tuzemské sítě dálnic a rychlostních silnic.

Vyplývá to z předkládací zprávy, kterou pro jednání vlády ministerstvo zpracovalo.

Podle ministerstva dopravy již pominuly důvody, kvůli kterým vláda materiálu s názvem "Návrh komplexního řešení systému výkonového a časového zpoplatnění" v roce 2007 udělila nejnižší stupeň utajení "vyhrazené", uvedlo v materiálu ministerstvo.

S tajnými materiály dopravní resort čas od času pracuje. V lednu například ministerstvo požádalo o odtajnění dokumentu týkajícího se výsledků kontrol na projektech Ředitelství silnic a dálnic a nebo také dokumentace programu ministerstva dopravy na stavbu jihozápadní části silničního okruhu kolem Prahy.