Reflex: Šéfka Nečasova úřadu opsala části diplomky

Domácí Domácí
23. 2. 2012 13:35
Bakalářskou práci postavila na křivém obvinění, magisterskou psal zčásti Google

Praha - Šéfka kabinetu Petra Nečase Jana Nagyová založila svou bakalářskou práci na křivém obvinění. Tu magisterskou pro změnu částečně psal Google, píše týdeník Reflex.

Nagyová v obou diplomových textech navíc údajně hojně využívala metod tzv. rychlopsaní a kopírování  "ctrl c/ ctrl v", ať už z online diskuzí nebo oficiálních stránek ministerstva.

Citace údajně zabírají i několik stran v kuse, ne u všech je navíc správně uvedený zdroj.

Predátoři versus moralista

Co do kvality jsou oba texty podle listu diametrálně odlišné. Bakalářskou práci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze Nagyová psala na téma tzv. kuřimské kauzy.

Zaobírala se etikou médií, přesněji řečeno etickými hranicemi, které při referování o týrání dvou chlapců novináři porušili. Nejhorším prohřeškem bylo podle ní zřejmě zveřejnění snímků jednoho z trýzněných dětí.

Práce sice splňuje formální požadavky, ale podle týdeníku pracuje s mylnou domněnkou, že fotografii jako první do oběhu pustila tehdejší redaktorka MF Dnes Ivana Svobodová, kterou text vykresluje jako senzacechtivou profesionální novinářku. Novináře Nagyová označuje za predátory, zatímco sebe staví do pozice moralisty.

Podle Svobodové ale premiérova pravá ruka zamotala několik věcí dohromady. Zatímco redakci Reflexu se Nagyová odmítla k tématu vyjádřit, Svobodové se prý omluvila.

Magisterskou práci, za jejíhož autora týdeník částečně označuje Google, tvoří přehnaně dlouhé citace, například ze stránek ministerstva práce a sociálních věcí. Jejich obsáhlosti se divili i přivolaní odborníci z akademického prostředí.

Diplomový text poměrně hodně využívá podklady tehdejšího ministra práce a sociálních věcí a rovněž tehdejšího nadřízeného Nagyové Petra Nečase.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Trump odložil kvůli koronaviru summit G7, chce pozvat také Austrálii či Rusko

Americký prezident Donald Trump oznámil, že se rozhodl přeložit summit skupiny G7 z konce června na podzim. Kromě členských zemí chce pozvat také Austrálii, Rusko, Jižní Koreu a Indii. Informovala o tom agentura Reuters.

Do skupiny hospodářsky nejvyspělejších států světa G7 patří kromě USA rovněž Itálie, Japonsko, Kanada, Francie, Británie a Německo. Trump, který skupině G7 letos předsedá, tento týden prohlásil, že by nebyl lepší příklad znovuotevření světa po pandemii covidu-19 než uspořádání summitu vůdců zemí skupiny G7 v USA ke konci června. V sobotu ale agentura Reuters napsala, že kvůli přetrvávající hrozbě nákazy koronavirem Trumpovu pozvánku na červen odmítla německá kancléřka Angela Merkelová.

Šéf Bílého domu přitom podotkl, že současný formát skupiny G7 je "velmi zastaralý" a neodráží patřičně dění ve světě. Skupina by podle něj mohla být rozšířena například o Rusko, Austrálii, Jižní Koreu a Indii.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy