Premiéra nepustili na diskotéku na Kypru

tsc
18. 4. 2008 9:30
Dovnitř ho odmítla vpustit ochranka
Topolánkovi tvrzení, že je premiérem Česka, ke vstupu na diskotéku nepomohlo
Topolánkovi tvrzení, že je premiérem Česka, ke vstupu na diskotéku nepomohlo | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Kypr - Přes ostrahu nočního podniku v centru kyperské Nikósie neprošel předseda vlády Mirek Topolánek. Informoval o tom server novinky.cz.

Topolánek, který byl na Kypru na oficiální návštěvě od soboty do pondělka, si se svou delegací sestavil vlastní noční program. Ten mu však podle deníku Cypru Mail narušil místní vyhazovač.

Podle listu se premiér chtěl na diskotéku nejprve dostat nepoznán, při rozhovoru s ochrankou se nakonec svou identitu "odtajnil". "Jo, to jistě, zrovna vy budete premiér České republiky," vysmál se Topolánkovi vyhazovač.

Spor musel urovnat až majitel klubu, který delegaci pustil dovnitř. Podobné problémy na Kypru měl například fotbalista Zinedine Zidane.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy