Premiéra nepustili na diskotéku na Kypru

tsc
18. 4. 2008 9:30
Dovnitř ho odmítla vpustit ochranka
Topolánkovi tvrzení, že je premiérem Česka, ke vstupu na diskotéku nepomohlo
Topolánkovi tvrzení, že je premiérem Česka, ke vstupu na diskotéku nepomohlo | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Kypr - Přes ostrahu nočního podniku v centru kyperské Nikósie neprošel předseda vlády Mirek Topolánek. Informoval o tom server novinky.cz.

Topolánek, který byl na Kypru na oficiální návštěvě od soboty do pondělka, si se svou delegací sestavil vlastní noční program. Ten mu však podle deníku Cypru Mail narušil místní vyhazovač.

Podle listu se premiér chtěl na diskotéku nejprve dostat nepoznán, při rozhovoru s ochrankou se nakonec svou identitu "odtajnil". "Jo, to jistě, zrovna vy budete premiér České republiky," vysmál se Topolánkovi vyhazovač.

Spor musel urovnat až majitel klubu, který delegaci pustil dovnitř. Podobné problémy na Kypru měl například fotbalista Zinedine Zidane.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy