Poslankyně Páralová odešla kvůli Lisabonu z ODS

Eva Benešová
6. 5. 2009 17:26
Poslankyně říká, že ji strana zradila, když evropskou smlouvu pomohla ratifikovat
Poslankyně Alena Páralová
Poslankyně Alena Páralová | Foto: Osobní stránky

Praha - Občanští demokraté přišli o dalšího poslance. Ze strany se totiž odchází poslankyně Alena Páralová, která bere jako zradu, že někteří posalnci a senátoři ODS zvedli ruku pro ratifikace Lisabonské smlouvy. 

Tvrdí, že tím strana porušila všechny své sliby.

„Už po přečtení smlouvy jsem prohlásila, že odejdu, pokud ODS umožní schválit tento dokument. ODS měla silný mandát, aby smlouvu zamítla. Na náměstích jsem slibovala voličům, že nebudeme předávat další kompetence do Bruselu. A toto je masivní a šílené předávání. Ztráta suverenity," komentovala své rozhodnutí Páralová, která před volbami do sněmovny v roce 2006 byla v tehdy pozoiční ODs stínovou ministryní práce a sociálních věcí.

Členství ukončí k dnešnímu dni. „Zítra pošlu dopis předsedovi místního sdružení, uvedu v něm ale, že vystupuji dnes," dodala poslankyně.

V poslanecké sněmovně zatím bude hlasovat společně s ODS, dokonce zůstává i v jejím poslaneckém klubu. Jedinou výjimku prý bude tvořit antidiskriminační zákon.

Současně ovšem chce podporovat Stranu svobodných občanů.

„Prosazuje stejné myšlenky jako ODS v době svého založení," odůvodnila Páralové své rozhodnutí.

Současně nevyloučila, že by v říjnových volbách za tuto stranu kandidovala do poslanecké sněmovny. „S nikým jsem o tom nejednala, ale nikdy neříkej nikdy," uvedla.

ODS tím přijde o třetího zákonodárce ve sněmovně. Před Páralovou opustili stranu nebo bylyi valoučeni z klubu poslanci Jan Schwippel a Vlastimil Tlustý. Oba už kandidují do eurovoleb za euroskeptické uskupení Libertas.cz.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy