Poslanci si rozdělili výbory, jména zatím nejsou jistá

Domácí Domácí
3. 12. 2013 14:17
Nejvíce výborů získala vzhledem k početním výsledkům voleb sociální demokracie.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Poslanecké kluby sociální demokracie, ANO a KDU-ČSL jednaly o rozdělení sněmovních výborů. Jednání to podle předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka nebyla jednoduchá ani krátká, ale nakonec se dohodli na následujícím rozdělení.

ČSSD jakožto vítěz voleb získala rozpočtový výbor, výbor pro sociální politiku, ústavněprávní výbor, bezpečnostní výbor a také výbor pro životní prostředí.

Hnutí ANO pak bude stát v čele hospodářského výboru, výboru pro zdravotnictví, školského výboru, zemědělského výboru a volebního výboru

Lidovcům připadne výbor pro evropské záležitosti a zahraniční výbor pro sebe získala TOP09.

KSČM povede kontrolní a petiční výbor a také výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Tomio Okamura získal výbor pro obranu.

"Do čela mandátového a imunitního výboru již byl zvolen Marek Benda z ODS," doplnil předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák, s tím že se poslanci při jednání o výborech snažili zohlednit požadavky nejen budoucí koalice, ale také opozice.

Podle informací Aktuálně.cz chtějí komunisté do čela kontrolního výboru svého poslance Vladimíra Koníčka, petiční by měla vést Zuzka Bebarová-Rujbrová. O posledním výboru se ještě nerozhodli.

Sklenák také odmítl, že by rozdělení sněmovních výborů předjímalo i rozdělení postů v budoucí vládě. "Ve hře jsou zatím všechny varianty," řekl.

Na briefingu se předsedové klubů také vyjádřili, že při volbě dalšího místopředsedy Sněmovny hodlají s ohledem na výsledky voleb podporovat nominanta TOP 09 Petra Gazdíka.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy