Porcování medvěda se nekoná, rozpočet se příliš nezmění

Domácí ČTK Domácí, ČTK
1. 12. 2010 12:29
Sněmovní výbor měl na stole 45 žádostí, neuspěla ani jedna
Peníze. Ilustrační foto
Peníze. Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Požadavky z regionů známé jako "porcování medvěda" narazily.

Sněmovní rozpočtový výbor dnes neodsouhlasil ani jednu z pětačtyřiceti žádostí.

Například Praha tak touto cestou nedostane požadovaných 190 milionů korun na základní školu u sportovního hřiště ve Zličíně. Brno nezískalo 82 milionů na opravu Základní školy Labská 27

V minulosti bývalo žádostí víc a žadatelé byli úspěšnější.

Desítky milionů korun takto získala například tělovýchovná jednota Orel, v jejímž čele stál bývalý poslanec KDU-ČSL a posléze TOP 09 Ladislav Šustr.

Už loni ale rozpočtový výbor neschválil ani jednu žádost a letos jednal stejně. "Žádný medvěd se porcovat nebude," řekl  předseda výboru Pavel Suchánek (ODS).

"Žádné peníze v rozpočtu na 'porcování medvěda' ani nejsou," řekl Aktuálně.cz mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. "Ostatně jsme zrušili i oddělení, které mj. mělo na starosti právě toto."

Výbor podpořil jen drobné přesuny v návrhu státního rozpočtu pro příští rok. Týkají se ministerstva dopravy a ministerstva zemědělství a jsou celkem za 151 milionů korun.

Ministerstvo dopravy by mělo mít milion na podporu obnovy historických železničních vozidel na úkor položky ostatní výdaje spojené s dopravní politikou.

Na ministerstvu zemědělství by se měla zvýšit o 150 milionů korun "podpora agropotravinářského komplexu" na vrub státní politiky resortu a inspekční, kontrolní a výzkumné činnosti.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy