Po Škárkovi vyloučí VV ze svého klubu i rebela Humla

Domácí Domácí
6. 4. 2011 16:08
Huml v poslední době brojil proti vedení strany, to o jeho osudu rozhodne do konce týdne
Stanislav Huml (VV)
Stanislav Huml (VV) | Foto: ČTK

Praha - Věci veřejné vyloučí ve čtvrtek ze svého klubu poslance Stanislava Humla.

Informoval o tom deník Právo. Už v úterý byl z klubu vyloučen někdejší předseda partaje Jaroslav Škárka, který nařkl Víta Bártu z uplácení.

"Úterní jednání klubu bylo přerušeno na čtvrtek s tím, že hned prvním bodem na pořadu jednání bude vyloučení Humla z klubu. Pro jeho vyloučení se v úterý večer vyjádřila jednoznačná většina, takže předpokládám, že bude vyloučen," řekl listu nejmenovaný zdroj.

Huml nebyl k zastižení. "Otec je na jednání a bude k dispozici později," řekl dopoledne jeho syn. Sám poslanec se později nechal slyšet, že až do jednání klubu se nebude k celé záležitosti vyjadřovat. "Až do klubu jsem si dal bobříka mlčení," potvrdil Aktuálně.cz.

Poslanec Michal Babák nechtěl případné Humlovo vyloučení příliš komentovat. VV prý nejprve chtějí znát Humlovy názory například na aféru Škárka. "Programem jednání není vyloučení Humla, ale diskuze o tom, co v poslední době dělá," řekl Aktuálně.cz.

"Každopádně e-mailové útoky pana Humla na našeho předsedu Radka Johna jsou tragické," poznamenal Babák.

Bývalý policista se v posledních týdnech dostal s vedením Věcí veřejných, na jejichž kandidátce se coby nestraník ucházel o post poslance, dostal do křížku hned několikrát.

Naposledy, když rozeslal zákonodárcům nejmenší koaliční strany e-mail, ve kterém kritizoval způsob vedení strany.

"Necháte-li se vydírat nebo koupit, jste do konce volebního období loutky," napsal jim.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy