reklama
 
 

Paroubek chce kvůli vrhačům vajec ochranku

26. 5. 2009 12:05
Bojíme se o volební účast, říkají mimo jiné sociální demokraté

Praha - Sociálním demokratům došla trpělivost s vajíčkovými útoky, jejichž terčem se v posledních týdnech stal předseda partaje Jiří Paroubek.

Dopisem, který podepsali kromě předsedy i všichni místopředsedové, se obrátili na premiéra Jana Fischera a ministra vnitra Martina Pecinu. Žádají je, aby jejich mítinkům poskytli ochranu.

Premiér zatím na dopis nereagoval, podle Lidového domu se mu ale bude věnovat přednostně. Z Policejního prezidia už ale zaznělo, že hlídky se kvůli ČSSD posilovat nebudou.

Jako ve 20. letech

"Mám strach, že na ně lidi přestanou chodit," řekl o předvolebních setkáních místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Vedení strany se podle něho obává, že situace bude eskalovat podobně jako ve 20. letech minulého století - že se lidé na mítinky "začnou chodit bít".

Na průběh kampaně si postěžoval i vedoucí marketingu ČSSD Petr Dimun. "Dostáváme se do velmi absurdní situace, kdy organizátoři a někdy i naše ochranka musí část lidí na našich mítincích chránit před jinými," řekl v rozhovoru pro iHNed.cz.

Volební manažer Jaroslav Tvrdík předvídá ještě horší scénáře: incidenty by podle něj mohly dokonce ohrozit účast v nadcházejících volbách. Češi přitom o europoslancích rozhodnou za necelé dva týdny.

Útoky v režii Modrého týmu? Nesmysl, zní z ODS

První zásah vejcem dostal Jiří Paroubek před dvěma týdny v Kolíně. ČSSD tehdy celou situaci bagatelizovala. Počet útoků se ale začal stupňovat a takřka není dne, během něhož by se předseda socialistů nemusel skrývat.

Lidový dům několikrát obvinil z akcí ODS a její dobrovolnický Modrý tým. Podle Dimuna za výpady prokazatelně stáli i Mladí konzervativci. Například v Plzni ale vyšlo najevo, že vajíčkem hodil syn jednoho z místních funkcionářů ČSSD.

Občanští demokraté, stejně jako představitelé jejich Modrého týmu, jakákoliv obvinění odmítají.

Obdobně se vyjádřili i Mladí konzervativci. "Politiku Jiřího Paroubka považujeme za škodlivou pro tuto zemi, nicméně nikdy se neuchýlíme k ničemu podobnému, jako je fyzické napadání politického protivníka. Za to nám ostatně Jiří Paroubek ani nestojí," napsali dnes v prohlášení.

autor: Michal Žák | 26. 5. 2009 12:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama