reklama
 
 

Otec je slušný člověk, řekl Fischerův syn a opustil ODS

25. 3. 2010 12:35
Jan Fischer junior stranu opustil kvůli výrokům Mirka Topolánka

Praha - Syn premiéra Jana Fischera dnes otevřeným dopisem předsedovi ODS Mirku Topolánkovi oznámil odchod z této strany.

Vadí mu Topolánkova slova o Židech a homosexuálech i o předsedovi vlády.

Jan Fischer junior je prý také nespokojen se současným stavem strany, takže ji už nemůže podporovat v jejím dalším směřování ani v předvolební kampani.

Fischer mladší prý svůj záměr s otcem nekonzultoval. "To je jeho osobní krok. Vůbec se nedivím, že k němu dospěl," řekl k tomu premiér, který je na summitu EU v Bruselu.

Otec lidmi nepohrdá

Fischer junior vstoupil do ODS v roce 2007 ve svých 18 letech, což jeho otec považuje za ne úplně obvyklé. Do loňského léta byl v radě místního sdružení strany v Praze 5.

"Stále chci věřit, že nejste homofob ani antisemita, pouze se jako homofob a antisemita na veřejnosti, a nezáleží na skutečnosti, že se jednalo o neformální rozhovor, vyjadřujete," napsal syn premiéra předsedovi občanských demokratů.

Topolánkovi připomněl jeho slova "o premiérovi ČR a zároveň o mém otci". Předseda ODS řekl, že Fischer, který je Žid, v určitých situacích "uhne" v důsledku svého charakteru.

"Jen jsem rád, že mohu s čistým svědomým konstatovat, že můj otec je slušný člověk, který není za rok působení ve vrcholné politice spojován s žádnými aférami, vyjadřuje se uvážlivě, slušně a své výroky nepovažuje, jak Vy říkáte, za 'virtuální realitu'. Proč se můj otec těší tak vysoké důvěře občanů? Protože jimi, pane předsedo, nepohrdá!" zdůraznil syn premiéra.

autoři: ČTK, Zpravodajská směna | 25. 3. 2010 12:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama