reklama
 
 

Online: Babiš rezignovat nehodlá. Je to zoufalá akce ČSSD, Sobotka poškozuje vládu, řekl

Aktualizováno 1. 5. 2017 17:16
reklama
ČSSD oslavila prvního máje na Střeleckém ostrově v Praze za účasti ministrů Marksové a Ludvíka. Prvomájová akce hnutí ANO se konala na pražské náplavce na salonní lodi Nepomuk, kam dorazil i předseda strany Andrej Babiš a také ministři Pelikán, Stropnický a Brabec. Občanští demokraté se sešli se svými příznivci na Petříně. U Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti se tradičně potkali příznivci KSČM.

Online: Babiš rezignovat nehodlá. Je to zoufalá akce ČSSD, Sobotka poškozuje vládu, řekl

reklama
18:00
 

Vážení čtenáři, online přenos z prvomájových oslav skončil.  

17:24
 

Sociální demokracie podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) vždycky bojovala za zájmy poctivě pracujících lidí i těch, kteří i kvůli úrazu či stáří pracovat nemohli. Je v tom lepší než ostatní, uvedla Marksová na prvomájovém shromáždění strany v Praze.

"S ČSSD máte jistotu, že za vás vždycky bude bojovat. A čím bude sociální demokracie v téhle zemi silnější, tím silnější budete vy všichni," prohlásila ministryně na Střeleckém ostrově.

17:17

Příznivci krajní pravice ukončili pochod Brnem předčasně u hlavního nádraží, přestože měli jít až na Zelný trh. V ulicích je blokovali ve dvojnásobné přesile odpůrci, které museli vytlačovat policejní těžkooděnci, aby nebránili shromažďovacímu právu.

Extremisté totiž pochod ohlásili, zatímco antifašisté ho neoznámili. Policisté jich několik zadrželi. Mezi oběma stranami vzniklo několik potyček, vzduchem při nich létaly kameny a petardy.

16:55

Do recesistického průvodu proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi se v Praze zapojilo několik desítek lidí. Pochod pod názvem Svátek práce Andreje Babiše směřoval z náměstí Republiky na Staroměstské náměstí. Babiš ve stejné době podepisoval svou knihu na pražské náplavce.

Podle odhadu policistů se průvodu recesistů účastnilo 60 až 80 lidí. Nesli transparenty: "V Čapím hnízdě s Andrejem, my se dobře pomějem", "S Andrejem Babišem na věčné časy a nikdy jinak" nebo "Budujeme firmu pro světlejší zítřky", které připomínaly hesla s prvomájových průvodů za minulého režimu.

Cílem akce bylo podle jednoho z organizátorů Tomasze Peszyńského ukázat možné důsledky zrodu jednoho vůdce, který koncent

16:30
ČSSD

Na Střeleckém ostrově to žije… 

16:18
ANO

Andrej Babiš se nebojí, že by byl od úterý bez práce. "Já jsem jako student překládal balíky na nádraží. Já se uživím, když mě pan premiér vyhodí," řekl Aktuálně.cz vicepremiér Babiš.

Případnou povolební spolupráci s ČSSD si předseda hnutí ANO neumí představit. "Pan Sobotka je pro mě nedůvěryhodný," uzavřel Babiš.

16:10

Při potyčkách mezi příznivci krajní pravice a antifašisty při prvomájovém pochodu Brnem létaly kameny i petardy. Odpůrci extremistů se snaží pochod blokovat, vytlačují je desítky těžkooděnců. Někteří jedou v dodávkách, jiní na koních, většina jde pěšky.

Policie zadržela další lidi. Situaci sleduje ze vzduchu policejní vrtulník. Dopravní podnik města Brna podle potřeb odklání v centru tramvajovou dopravu.

Demonstrace v Brně. Demonstrace v Brně. Policie zatím zadržela tři lidi, dva kvůli napadení policie.
15:27
ANO

Podle Babiše není možné, aby na něj tahali špínu ekonomičtí diletanti z úřadu vlády za peníze daňových poplatníků.

Navíc podle něj ani nemohou chápat jeho odpovědi v dopise, který sestavovali ekonomové a právníci. Sobotka podle Babiše nikdy neřídil firmu a podnikání nerozumí.

15:20
ANO

"Nevidím nejmenší důvod, proč bych měl rezignovat. V politice mám velmi dobré výsledky. Je to zoufalá akce ČSSD, která má nějaké preference. Pan premiér se zaměřil na mě a chce mě za každou cenu dostat z politiky a já si myslím, že to je škoda, že to poškozuje tuto vládu. Ta vláda je úspěšná i díky mně," řekl dnes Babiš novinářům

15:17

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nechce rezignovat na místo ve vládě, nevidí k tomu nejmenší důvod.

Uvedl to v ponděíl na prvomájovém setkání svého hnutí s občany na pražské náplavce.

Reagoval tak na vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), aby se k nejasnostem kolem svého majetku a vydání jednokorunových dluhopisů společnosti Agrofert postavil jako chlap.

15:10
ANO

Na pražské náplavce je i poslanec Pilný, který uvažuje o tom, že v politice úplně skončí

Ivan Pilný Ivan Pilný | Foto: Michal Polák
14:55
 

Je čas na podpisy. Vicepremiér podepisuje knihu svých rozhovorů. Zájem lidí je obrovský. 

Andrej Babiš Foto: Michal Polák
14:49

Několik desítek příznivců hnutí Blok proti islámu se vydalo na protestní pochod z Letenské pláně v Praze před úřad vlády. S sebou měli vlajky a transparenty. V průvodu jelo několik vozů polepených hesly. Součástí protestu byla podpisová akce na podporu kandidatury současného prezidenta Miloše Zemana i v druhém volebním období.

Pochod z Letenské pláně zamířil přes Špejchar Chotkovou ulicí před úřad vlády. Průvod byl nakonec ukončen v parku na Klárově. Tam si účastníci zazpívali hymnu a skandováním podpořili kandidátku na francouzskou prezidentku Marine Le Penovou. Pochod se obešel bez komplikací.

14:30
ANO

Vicepremiér je v obležení novinářů. Opodál stojí ministři Stropnický a Pelikán. O ty se ale nikdo nezajímá.

Andrej Babiš Andrej Babiš | Foto: Michal Polák
14:27
 

Přibližně dvě desítky příznivců Dělnické strany se sešly na Hlavním nádraží v Praze.

14:25
 

Průvod začal na Letné, dorazit by měl až na náměstí Jana Palacha. 

pochod blok proti islámu
14:23
 

Auta, která budou doprovázet průvod, jsou oblepena medailonky lidí, kteří přišli o život rukou islámských teroristů.

islam auto
13:20
 

Zajatec islámských teroristů je připraven.

pochod blok proti islámu
14:18
 

Protestního průvodu, který pořádá Blok proti islámu, se účastní i Martin Konvička.

pochod blok proti islámu
14:17
 

Shromáždění na náměstí Svobody začalo ve 14:00. Antifašisté uvedli, že nechtějí pořádat blokace, ale vyzvali lidi, aby pořádali zábavná vystoupení pod heslem "kdo si hraje, nehajluje". Proto kromě příznivců krajní pravice s vlajkami s českým lvem přišlo na náměstí Svobody několik odpůrců, kteří tam tancovali a kreslili obrazy. Později směrem od nádraží přišla další skupina, která bubnovala na bubny.

autoři: Domácí, ČTK | 1. 5. 2017 10:00

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama