Místopředseda ČSSD Onderka bude šéfem dozorčí rady brněnské městské firmy SAKO

ČTK ČTK
10. 5. 2019 8:43
Poslanec, místopředseda ČSSD a bývalý brněnský primátor Roman Onderka bude místo stranického kolegy Vlastimila Žďárského šéfem dozorčí rady společnosti pro svoz a zpracování odpadu SAKO. Změnu už schválili brněnští radní, kteří fungují jako valná hromada této stoprocentně městské firmy, napsala páteční Mladá fronta DNES.
Roman Onderka
Roman Onderka | Foto: Jan Rasch

"Roman Onderka je člověk, který byl od roku 2002 zastupitelem města a osm let primátorem. Myslím, že je to adekvátní náhrada za zkušeného doktora Žďárského," uvedl k tomu náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD).

Onderka nabídku podle listu přijal. "Naši zastupitelé jsou v koalici a věci s nimi konzultuji, takže vazbu na Brno mám. Navíc dozorčí rada zasedá čtyřikrát do roka, takže mě to časově nezatíží," řekl Onderka.

List připomněl, že Onderka jako primátor zasedal v představenstvu veletrhů a ještě před tím jako zastupitel v dopravním podniku a teplárnách.

Žďárský na svoji funkci rezignoval ke konci dubna, stejně jako na post předsedy představenstva Brněnských vodáren a kanalizací. Důvody neuvedl. Kdo ho nahradí v čele představenstva vodáren, podle deníku není zatím jisté.

O kandidátovi do představenstva vodáren rozhodne úterní městské zastupitelstvo a s konečnou platností červnová valná hromada společnosti, v níž má Brno těsnou většinu. Za obě funkce pobíral Žďárský 38 tisíc korun měsíčně, v dozorčí radě SAKO 13 tisíc korun a ve vodárnách 25 tisíc korun, uvedla MfD.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy