ODS chce dál jednat, aby zvrátila pád kabinetu

Kateřina Eliášová
20. 12. 2010 21:45
Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř říká, proč by měla koalice pokračovat
Petr Tluchoř
Petr Tluchoř | Foto: Aktuálně.cz

Praha - ODS se chce před úterním hlasování o nedůvěře vládě přeci jen pokusit o další společné jednání koalice, která zastaví možný pád vlády.

Ten hrozí, pokud Věci veřejné budou hlasovat spolu s ČSSD, která mimořádnou schůzi sněmovny vyvolala. Tato možnost je nyní ve hře poté, co VV odešly z jednání koalice v pondělí večer.

Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř však přes tuto roztržku doufá, že koalice bude pokračovat.

"Pevně veřím, že tato vláda má smysl a že budeme schopni naplnit koaliční smlouvu," řekl Aktuálně.cz po předčasně ukončené koaliční schůzce.

A.cz: Jak bude ODS dál postupovat v situaci, kdy není jasný postoj Věcí veřejných?

Jsme politici a určitě musíme do poslední chvíle hledat cestu k dohodě. Jsme připraveni debatovat kdykoliv a s kýmkoliv. Zároveň ale předpokládáme plnění koaliční smlouvy. To znamená, že všichni poslanci koalice budou hlasovat proti návrhu ČSSD vyslovit vládě nedůvěru.

A.cz: Jak vysvětlili zástupci VV svůj odchod z jednání a už víte, zda budou ochotni znivu jednat?

Jejich postoj v této věci jsme si nevysvětlovali a zatím na dalším společném postupu domluveni nejsme.

A.cz: Očekáváte, že, že v úterý může padnout vláda?

Já pevně veřím, že tato vláda má smysl a že budeme schopni naplnit koaliční smlouvu.

A.cz: Pokud skutečně padne vláda, máte jako strana představu, jakým směrem vést další jednání?

My si myslíme, že 118 hlasů této koalice je opravdu mimořádná příležitost naplnit její program a že půdorys koalice je správný stejně jako je v pořádku koaliční smlouva. Já nevidím a ani nechci hledat žádnou altrenativu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy