O vstup do europarlamentu se v Česku utká 39 uskupení

ČTK ČTK
18. 3. 2014 17:03
To je o šest více než minule. Lhůta pro předložení kandidátek skončila úterní 16. hodinou.
Evropský parlament (archivní foto)
Evropský parlament (archivní foto) | Foto: Reuters

Praha - Celkem 39 uskupení přihlásilo na ministerstvu vnitra své kandidáty pro letošní volby do Evropského parlamentu.

Je jich o šest více než při minulých eurovolbách před pěti lety, oznámil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Lhůta pro předkládání kandidátek skončila v 16:00.

Mluvčí nevyloučil, že počet přihlášených by se mohl mírně zvýšit vzhledem k tomu, že by se některé nominace mohly skrývat ještě v desítkách materiálů, které byly doručeny na různé podatelny ministerstva.

Přehled kandidujících stran, hnutí a jejich koalic ministerstvo zveřejní hned po jejich seřazení v abecedním pořadí, uvedl mluvčí.

Kandidaturu přinejmenším letos ohlásilo všech sedm sněmovních stran a hnutí a řada tradičních účastníků volebních klání.

Nechyběli ani nováčci, například Liberálně ekologická strana někdejšího ministra životního prostředí Martina Bursíka nebo strana s názvem "Antibursík - stop ekoteroru!".

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy