reklama
 
 

Novým šéfem Úřadu vlády bude Pavel Dvořák

Aktualizováno 24. 1. 2014 13:55
Premiér Bohuslav Sobotka to oznámil v pátek v Lidovém domě.

Praha - Novým šéfem Úřadu vlády bude tajemník městského úřadu Slavkova u Brna Pavel Dvořák. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka to oznámil v pátek v Lidovém domě.

Dvořák není členem žádné politické strany, tajemníkem je 14 let. Sobotka již dříve řekl, že je Dvořák jedním z hlavních kandidátů na šéfa Strakovy akademie.

Sobotka chtěl původně vybrat ředitele Úřadu vlády na konci minulého týdne. Měl dva kandidáty. Nakonec se rozhodl pro šestačtyřicetiletého Dvořáka.

Výměnu šéfa úřadu chce designovaný premiér řešit hned na prvním jednání vlády, které se uskuteční příští týden ve středu poté, co prezident členy vlády jmenuje.

"Počítám s tím, že kandidátem na šéfa Úřadu vlády by byl Pavel Dvořák," uvedl Sobotka.

Dodal, že trojkoaliční kabinet chce na prvním zasedání vlády řešit přípravu programového prohlášení a legislativního plánu. Budoucí ministři by se měli shodnout také na tom, kdy požádají Sněmovnu o důvěru. Mají na to měsíc.

"Byl bych docela rád, kdybychom co nejdříve to hlasování absolvovali, mohlo by to být někdy kolem poloviny února," řekl Sobotka.

Šéfem úřadu je nyní Radek Augustin, někdejší místopředseda Strany práv občanů - Zemanovci. Za tuto stranu také neúspěšně kandidoval v podzimních sněmovních volbách.

Sobotka už dříve řekl, že Úřad vlády potřebuje ve svém čele zkušeného úředníka, který ho bude dobře řídit a nebude dělat politiku. Nový premiér také dříve oznámil, že šéfkou jeho sekretariátu bude Běla Hejná, která doposud vedla sekretariát ČSSD.

Vzniká rovněž poradní tým premiéra Sobotky, který vede někdejší předseda vlády a eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD).

Sobotka by chtěl, aby v týmu byli poradci pro všechny ministerské oblasti. Svůj poradní orgán by mohl mít i nový kabinet. Podle Sobotky nebude obdobou Národní ekonomické rady vlády (NERV), kterou měla koaliční vláda Petra Nečase.

autor: ČTK | 24. 1. 2014 11:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama