Novou náměstkyní Ciencialy je Alexandra Rudyšarová

ČTK Domácí ČTK, Domácí
31. 7. 2013 17:53
Rudyšarová dříve působila jako mediální poradkyně bývalých manažerů MUS
Foto: Ondřej Toms

Praha - Novou náměstkyní ministra průmyslu a obchodu Jiřího Ciencialy se podle informací ČTK stala někdejší ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová.

Na starosti bude mít oblast evropských fondů. Pozice byla v současnosti neobsazená.

Nyní osmačtyřicetiletá Rudyšarová byla od roku 2007 ředitelkou agentury CzechInvest, která má podporovat příliv zahraničních investic do Česka. Do funkce ji jmenoval tehdejší ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS).

V roce 2010 Rudyšarovou v čele agentury nahradil Miroslav Křížek, kterého do funkce jmenoval tehdejší ministr Martin Kocourek (ODS).

Rudyšarová také v předchozích měsících působila jako mediální poradkyně bývalých manažerů Mostecké uhelné společnosti (MUS), kteří ve Švýcarsku čelí obvinění kvůli podezřelým finančním machinacím při privatizaci MUS.

Oblast evropských fondů na ministerstvu průmyslu a obchodu spadala do konce května 2012 pod náměstka Martina Tlapu, který ale na svou funkci rezignoval.

Jeho agenda se následně rozdělila mezi ostatní náměstky. Sekci evropských fondů tak měl na starosti náměstek Milan Hovorka.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy