Okamurovi oponenti z Úsvitu zakládají stranu Národní zájmy

ČTK ČTK
19. 5. 2015 14:16
Národní zájmy se v červnu zřejmě spojí se zbývajícími členy Úsvitu a vytvoří uskupení s novým názvem a logem.
Foto: Jakub Novák

Praha - Nezávislí poslanci z hnutí Úsvit přímé demokracie založili novou stranu Národní zájmy. V úterý to řekl její předseda poslanec Petr Adam. Do budoucna se uskupení, které má nyní 12 členů, asi s Úsvitem sloučí.

Návrh na založení nové strany vznikl v době rozepří mezi většinou poslanců hnutí a jeho tehdejším šéfem Tomiem Okamurou.

Mluvčí Úsvitu Jan Zilvar řekl, že v polovině června lze očekávat zásadní stanovisko k případnému spojení obou uskupení a změně názvu či loga.

Ve hře je přitom i další využívání značky Úsvit. Po sloučení by se také volilo nové stranické vedení.

Úsvit bude svou budoucnost řešit již tento čtvrtek, kdy se sejde jeho celostátní konference, která po odchodu Okamury a Radima Fialy z hnutí čítá sedm členů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy