Nejsem většina. Plakát ČSSD je na místě vzdor centrále

Martina Machová Martina Machová
15. 9. 2010 19:25
Sociální demokraté pokračují v kontroverzní kampani
Zpravodaj "reformního balíku" Bohuslav Sobotka (ČSSD).
Zpravodaj "reformního balíku" Bohuslav Sobotka (ČSSD). | Foto: Ludvík Hradilek

Praha, Most - Mostecká sociální demokracie nestáhne své billboardy, jak jim doporučil úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Deník Aktuálně.cz o tom informoval poslanec sociální demokracie za Most Josef Tancoš.

Na kontroverzním billboardu s mosteckým lídrem Karlem Novotným stojí: "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla."

Podle straníků nejde o rasizmus, nýbrž o upozornění na problémy regionu. Setrvání při současné volební strategii posvětil místní výbor mostecké ČSSD. Pro hlasovalo všech jedenáct jeho členů.

"Přiznáváme, že ten text je možná ostřejší, není ale rasistický. Chtěli jsme jen vyvolat diskuzi. Všichni o tom vědí, všichni o tom mluví, ale nikdo s tím nic nedělá," komentoval rozhodnutí Tancoš. Podle něj pak mostecká ČSSD nabízí ve svém programu i způsob, jak se sociálním vyloučením bojovat.

"Nechceme, aby systém sociálních dávek nebyl zneužíván. Aby sociálně slabí nebyli zvýhodnění vůči jiným sociálně slabým," dodává.

Severočeská ČSSD rovněž tvrdí, že tím jen reagovala na místní události, kdy mostecká radnice snížila nájem na sídlišti Chánov, kde žije převážně romská komunita. Město zde do budoucna rovněž plánuje značné investice.

"Toto zvýhodnění znamená, že nám vzniká extremismus už nejen skrytý a ke všemu i ve středních vrstvách. Lidé reagují podrážděně, a to nepovede k ničemu dobrému. Podobných sídlišť je v Mostě více a tak se ptají, proč se nerekonstruje i u nich," tvrdí mostecký poslanec.

Socialisté v Mostu nejsou jedinou organizací, která vyrazila do komunálních voleb s kontroverzním sloganem.

Boj proti bezdomovcům a narkomanům avizovala na svých billboardech rovněž ČSSD na Praze 5. Místní straníci ovšem plakáty stáhla.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy