Nejedlého Lukoil nevrátil petrolej a hrozí mu pokuta

Martina Machová Martina Machová
2. 5. 2013 17:14
Firma Lukoil Aviation Czech "dluží" 15 tisíc metrů krychlových leteckého petroleje
Martin Nejedlý.
Martin Nejedlý. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Firma Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem je místopředseda Strany práv občanů-Zemanovci Martin Nejedlý, nevrátila do stanoveného data (30. duben) 15 tisíc metrů krychlových leteckého petroleje, na jehož obměnu měla smlouvu u Státní správy hmotných rezerv.

Deníku Insider to potvrdila mluvčí Státní správy hmotných rezerv Tereza Krásenská. Jde o polovinu celkového objemu, který od správy firma koupila v roce 2009.

„Materiál ze strany společnosti Lukoil Aviation Czech do 30. 4. 2013 naskladněn nebyl. Státní správa hmotných rezerv bude postupovat podle smlouvy a bude vymáhat v ní ustanovenou pokutu," uvedla.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Proč Lukoil nevrátil letecký petrolej v původně smluveném termínu?

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy