Nejedlého Lukoil nevrátil petrolej a hrozí mu pokuta

Martina Machová Martina Machová
2. 5. 2013 17:14
Firma Lukoil Aviation Czech "dluží" 15 tisíc metrů krychlových leteckého petroleje
Martin Nejedlý.
Martin Nejedlý. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Firma Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem je místopředseda Strany práv občanů-Zemanovci Martin Nejedlý, nevrátila do stanoveného data (30. duben) 15 tisíc metrů krychlových leteckého petroleje, na jehož obměnu měla smlouvu u Státní správy hmotných rezerv.

Deníku Insider to potvrdila mluvčí Státní správy hmotných rezerv Tereza Krásenská. Jde o polovinu celkového objemu, který od správy firma koupila v roce 2009.

„Materiál ze strany společnosti Lukoil Aviation Czech do 30. 4. 2013 naskladněn nebyl. Státní správa hmotných rezerv bude postupovat podle smlouvy a bude vymáhat v ní ustanovenou pokutu," uvedla.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Proč Lukoil nevrátil letecký petrolej v původně smluveném termínu?

 

Právě se děje

před 27 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy