Nečas nejede do Lán na tradiční oběd s prezidentem

ČTK ČTK
31. 12. 2012 14:04
Mluvčí vlády nechce zrušení akce komentovat
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Tradiční novoroční setkání prezidenta Václava Klause a premiéra Petra Nečase v Lánech se ve středu 2. ledna neuskuteční. Sdělil to  na dotaz ČTK mluvčí prezidenta Radim Ochvat.

Důvod není znám. Podle neoficiálních informací pozvánka z Hradu odešla. Mluvčí Úřadu vlády Michal Schuster zrušení akce nekomentoval.

Údajně je překážka na straně Nečase a za změnou plánu není podle některých zdrojů politika, ale rodinné důvody premiéra. Ve čtvrtek na novoroční oběd k prezidentovi přijedou předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) a předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Hostit je bude na Pražském hradě.

Letos se v mimopražském prezidentském sídle Klaus a Nečas počátkem roku sešli. Hovořili o ekonomické situaci v Evropě. Označili ji za vážnou, ale současně prohlásili, že není nutné vytvářet špatná očekávání a podléhat panice.

Připravujeme podrobnosti.


 

 

Právě se děje

před 58 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy