Na kandidátku jsem se nedostal kvůli Pochemu, ovládá celou Prahu, tvrdí starosta a končí v ČSSD

Michal Polák Michal Polák
18. 8. 2018 6:33
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák končí v ČSSD, strana podle něj příliš lpí na ministerstvech. Jako hlavní příklad uvedl Miroslava Pocheho, který se nedokáže smířit s tím, že ho prezident odmítl jmenovat do čela diplomacie. Novák se zároveň domnívá, že Poche stojí za tím, že se nikdo z jeho rodiny nedostal na kandidátku ČSSD do komunálních voleb. Novák se i přes odchod z ČSSD voleb zúčastní, kandidovat bude za hnutí Pro Prahu.
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák.
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák. | Foto: ČTK

Proč jste se rozhodl, že skončíte v ČSSD?

Rozhodl jsem se takto na základě posledního vývoje, kdy strana řeší jen ministerstva a kdo získá jaký post. To mě tak znechutilo, že jsem nerozhodl vystoupit.

Exemplárním příkladem je pan Miroslav Poche. Spousta věcí mluví proti tomu, aby byl ministrem, ale on na funkci lpí a stále o ni usiluje.

Nesouvisí vaše kritika spíše s tím, že pan Poche sliboval vaší manželce, že budete na čtvrtém místě kandidátky v nadcházejících komunálních volbách, a tento svůj slib nedodržel?

To jsem nebyl já, tam došlo k omylu. Poche sliboval mé manželce, že to místo připadne synovi Vladimírovi.

Jak si vysvětlujete, že jste se nedostal na kandidátku ČSSD do komunálních voleb?

"Nechci dál komentovat paní Novákovou, ani situaci v zastupitelstvu hlavního města. Nepřísluší mi to. Rodinu Novákových považuji za to nejhorší, co jsem v ČSSD potkal." Miroslav Poche, 27.6.2018, Aktuálně.cz

Víte, to já nevím, ale pan Poche se v článku o mé manželce na Aktuálně.cz vyjadřoval velice negativně o celé mé rodině. To myslím mluví za vše. Pan Poche ovládá Prahu, a je tady vládce.

Proč by měl mít pan Poche problém s vaši rodinou, měli jste v minulosti nějaké rozpory?

Já si nejsem ničeho vědom, že by mezi námi v minulosti něco bylo. Několikrát jsme spolu jednali osobně, ale raději se zeptejte jeho.

Proč jste si vybral hnutí Pro Prahu? Na první pohled působí jako spolek politiků, kteří se rozešli se svými domovskými stranami.

Samozřejmě, je to tam složité. Ta strana v minulých volbách nezískala potřebných pět procent. Já kandiduji na magistrát na desátém místě, takže to je nevolitelné místo.

Chci je ale podpořit, protože tam nejsou politici, všichni jsou bez politické příslušnosti, a tím je mi to hnutí nejblíže. Já jsem vlastně jediný aktivní starosta, který je na té kandidátce zařazen.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy