Na kandidátku jsem se nedostal kvůli Pochemu, ovládá celou Prahu, tvrdí starosta a končí v ČSSD

Michal Polák Michal Polák
18. 8. 2018 6:33
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák končí v ČSSD, strana podle něj příliš lpí na ministerstvech. Jako hlavní příklad uvedl Miroslava Pocheho, který se nedokáže smířit s tím, že ho prezident odmítl jmenovat do čela diplomacie. Novák se zároveň domnívá, že Poche stojí za tím, že se nikdo z jeho rodiny nedostal na kandidátku ČSSD do komunálních voleb. Novák se i přes odchod z ČSSD voleb zúčastní, kandidovat bude za hnutí Pro Prahu.
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák.
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák. | Foto: ČTK

Proč jste se rozhodl, že skončíte v ČSSD?

Rozhodl jsem se takto na základě posledního vývoje, kdy strana řeší jen ministerstva a kdo získá jaký post. To mě tak znechutilo, že jsem nerozhodl vystoupit.

Exemplárním příkladem je pan Miroslav Poche. Spousta věcí mluví proti tomu, aby byl ministrem, ale on na funkci lpí a stále o ni usiluje.

Nesouvisí vaše kritika spíše s tím, že pan Poche sliboval vaší manželce, že budete na čtvrtém místě kandidátky v nadcházejících komunálních volbách, a tento svůj slib nedodržel?

To jsem nebyl já, tam došlo k omylu. Poche sliboval mé manželce, že to místo připadne synovi Vladimírovi.

Jak si vysvětlujete, že jste se nedostal na kandidátku ČSSD do komunálních voleb?

"Nechci dál komentovat paní Novákovou, ani situaci v zastupitelstvu hlavního města. Nepřísluší mi to. Rodinu Novákových považuji za to nejhorší, co jsem v ČSSD potkal." Miroslav Poche, 27.6.2018, Aktuálně.cz

Víte, to já nevím, ale pan Poche se v článku o mé manželce na Aktuálně.cz vyjadřoval velice negativně o celé mé rodině. To myslím mluví za vše. Pan Poche ovládá Prahu, a je tady vládce.

Proč by měl mít pan Poche problém s vaši rodinou, měli jste v minulosti nějaké rozpory?

Já si nejsem ničeho vědom, že by mezi námi v minulosti něco bylo. Několikrát jsme spolu jednali osobně, ale raději se zeptejte jeho.

Proč jste si vybral hnutí Pro Prahu? Na první pohled působí jako spolek politiků, kteří se rozešli se svými domovskými stranami.

Samozřejmě, je to tam složité. Ta strana v minulých volbách nezískala potřebných pět procent. Já kandiduji na magistrát na desátém místě, takže to je nevolitelné místo.

Chci je ale podpořit, protože tam nejsou politici, všichni jsou bez politické příslušnosti, a tím je mi to hnutí nejblíže. Já jsem vlastně jediný aktivní starosta, který je na té kandidátce zařazen.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy