Moroz chtěl jít z vnitra za Johnem, Nečas je proti

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 4. 2011 17:02
Dosavadnímu náměstkovi na vnitra bylo vyčítáno napojení na agenturu ABL
Michal Moroz.
Michal Moroz. | Foto: anov.cz

Praha - Náměstek ministra vnitra Michal Moroz, jenž byl v minulosti kritizován mimo jiné za úzké vazby na bezpečnostní agenturu ABL, odchází ke konci měsíce z ministerstva vnitra.

Oznámil, že bude nadále pracovat pro vicepremiéra a donedávna ministra vnitra Radka Johna (VV), který se ujme nové funkce vládního koordinátora boje s korupcí.

Svůj "přestup" zdůvodňoval tím, že právě jeho tým zpracovával protikorupční strategii vlády. Materiál kabinet přijal počátkem letošního roku. Moroz předpokládal, že bude mít na starosti naplňování této strategie a kontrolu, zda je skutečně plněna.

Odpoledne se ale proti jeho plánům postavil premiér Petr Nečas (ODS). "Náměstek vicepremiéra Johna by se musel stát zaměstnancem Úřadu vlády ČR. Pan Moroz zaměstnancem není a nikdy se jím nestane," vzkázal prostřednictvím svého mluvčího Jana Osúcha.

"Nebudu se k tomu prozatím vyjadřovat," reagoval pro Aktuálně.cz Radek John.

Vicepremiér a předseda Věcí veřejných John, jehož ve čtvrtek na ministerstvu vystřídal nestraník Jan Kubice, už dal najevo, že s Morozem do svého nového týmu počítá.

Johnův odchod z křesla ministra vnitra byl výsledkem jednání, která měla vyřešit hlubokou vládní krizi.

ODS premiéra Petra Nečase žádala, aby vnitro přestalo být ovládáno VV a také lidmi, kteří jsou podle ní spojeni s bezpečnostní agenturou ABL. Tu dříve vlastnil významný politik a bývalý ministr dopravy VV Vít Bárta, který kvůli podezření z možné korupce sám podal demisi.

John odchází, Kubice přichází:

 

Právě se děje

před 46 minutami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy