Mluvčí KSČM kvůli antisemitské minulosti rezignoval

Domácí Domácí
9. 1. 2009 13:21
Josef Tomáš vydržel ve funkci jen pár týdnů
Za Tomáše se postavil například předseda strany Vojtěch Filip.
Za Tomáše se postavil například předseda strany Vojtěch Filip. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Čeští komunisté jsou opět bez tiskového mluvčího. Poté, co po několika letech odešla koncem loňského roku Monika Hoření, dnes rezignoval i Josef Tomáš.

Pětačtyřicetiletý Tomáš byl totiž před patnácti lety odsouzen za antisemitismus, na což na Silvestra upozornily Lidové noviny.

"Protože tato publicita poškozuje nejen mě, ale i mé blízké přátele, jejich rodiny a především KSČM, rozhodl jsem se rezignovat na funkci tiskového mluvčího ÚV KSČM, a to s platností ihned," oznámil v prohlášení, které má redakce Aktuálně.cz k dispozici.

Tomáš byl na počátku 90. let šéfredaktorem Týdeníku Politika, kde publikoval řadu antisemitských článků. Byl mezi nimi i seznam 168 údajných "Židů a židovských míšenců v současné kultuře ČR".

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy