Mluvčí KSČM kvůli antisemitské minulosti rezignoval

Domácí Domácí
9. 1. 2009 13:21
Josef Tomáš vydržel ve funkci jen pár týdnů
Za Tomáše se postavil například předseda strany Vojtěch Filip.
Za Tomáše se postavil například předseda strany Vojtěch Filip. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Čeští komunisté jsou opět bez tiskového mluvčího. Poté, co po několika letech odešla koncem loňského roku Monika Hoření, dnes rezignoval i Josef Tomáš.

Pětačtyřicetiletý Tomáš byl totiž před patnácti lety odsouzen za antisemitismus, na což na Silvestra upozornily Lidové noviny.

"Protože tato publicita poškozuje nejen mě, ale i mé blízké přátele, jejich rodiny a především KSČM, rozhodl jsem se rezignovat na funkci tiskového mluvčího ÚV KSČM, a to s platností ihned," oznámil v prohlášení, které má redakce Aktuálně.cz k dispozici.

Tomáš byl na počátku 90. let šéfredaktorem Týdeníku Politika, kde publikoval řadu antisemitských článků. Byl mezi nimi i seznam 168 údajných "Židů a židovských míšenců v současné kultuře ČR".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy