Ministryně obrany je v nemocnici. Kvůli zvýšenému tlaku

pat
25. 9. 2007 16:23
Hospitalizace by měla trvat několik dní
Vlasta Parkanová sleduje výměnu náčelníů generálního štábu
Vlasta Parkanová sleduje výměnu náčelníů generálního štábu | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministryně obrany Vlasta Parkanová byla hospitalizována v nemocnici a do příštího týdne bude mimo úřad.

Rádiu Impuls to potvrdil mluvčí ministerstva Andrej Čírtek. "Paní ministryně byla hospitalizována kvůli vysokému krevnímu tlaku. Očekáváme, že hospitalizace by neměla být delší než pár dní," uvedl Čírtek pro Impuls.

Podle mluvčího by  se ministryně měla vrátit do úřadu v průběhu příštího týdne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Krétu zasáhlo zemětřesení, zemřel nejméně jeden člověk

Řecký ostrov Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,8 stupně. Podle řecké televize ERT zemřel nejméně jeden člověk, hlášeny jsou škody na budovách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy