reklama
 
 

Ministr obrany Picek odvolal svého náměstka Hrbatu

23. 4. 2013 16:33
Nahradí jej někdejší náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová

Praha - Ministr obrany Vlastimil Picek odvolal svého náměstka pro personalistiku Michaela Hrbatu.

S informací přišel jako první server Euro.cz.

Ve funkci nahradí Hrbatu někdejší náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová, která v poslední době působila jako zástupkyně vedoucího oddělení poradců ministra obrany.

"Jako svou prioritu vidím zdárný průběh legislativního procesu balíčků zákonů týkajících se vojáků z povolání i v záloze, a také návrh zákona o válečných veteránech," sdělila ke svému jmenování nová náměstkyně ministra obrany pro personalistiku. 

"Odvolání mě udivuje, protože pan Hrbata je silný exponent jihomoravské ODS," reagoval senátor František Bublan (ČSSD).

Podle serveru si Hrbata rozhodnutí o svém odvolání vyslechl již v pondělí. Odvolaný náměstek se k tomu nevyjádřil. Hrbata měl na starosti péči o válečné veterány, armádní školství, sport nebo válečné hroby.

Euro.cz upozornilo na to, že Hrbatovy investice do nemovitostí z posledních let převýšily finanční příjem plynoucí z funkce náměstka ministra obrany. "Bývalý poslanec před lety štědře podporoval svoji stranu, věnoval jí dohromady více než milion korun. Prozatím vždy popíral, že by využíval nelegální zdroje, a odkazoval na prověrky Národního bezpečnostního úřadu," uvedl server.

Picek se stal ministrem obrany v polovině března, kdy ho do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman. Hrbata je náměstkem od roku 2010, kdy stál v čele resortu Alexandr Vondra. Na ministerstvu nahradil Františka Padělka, kterého Vondra z funkce odvolal.

Hrbata byl od roku 2006 poslancem. Ve volbách v roce 2010 už se do sněmovny nedostal. Jako poslanec vystupoval jen málo, byl ale funkcionářem výboru pro obranu, v němž byl místopředsedou. Působil také ve stálé komisi pro kontrolu činnosti vojenského zpravodajství.

autoři: Domácí, ČTK | 23. 4. 2013 16:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama