Ministr obrany Picek odvolal svého náměstka Hrbatu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
23. 4. 2013 16:33
Nahradí jej někdejší náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová
Ministr obrany Vlastimil Picek.
Ministr obrany Vlastimil Picek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ministr obrany Vlastimil Picek odvolal svého náměstka pro personalistiku Michaela Hrbatu.

S informací přišel jako první server Euro.cz.

Ve funkci nahradí Hrbatu někdejší náměstkyně ministra vnitra Lenka Ptáčková Melicharová, která v poslední době působila jako zástupkyně vedoucího oddělení poradců ministra obrany.

"Jako svou prioritu vidím zdárný průběh legislativního procesu balíčků zákonů týkajících se vojáků z povolání i v záloze, a také návrh zákona o válečných veteránech," sdělila ke svému jmenování nová náměstkyně ministra obrany pro personalistiku. 

"Odvolání mě udivuje, protože pan Hrbata je silný exponent jihomoravské ODS," reagoval senátor František Bublan (ČSSD).

Podle serveru si Hrbata rozhodnutí o svém odvolání vyslechl již v pondělí. Odvolaný náměstek se k tomu nevyjádřil. Hrbata měl na starosti péči o válečné veterány, armádní školství, sport nebo válečné hroby.

Euro.cz upozornilo na to, že Hrbatovy investice do nemovitostí z posledních let převýšily finanční příjem plynoucí z funkce náměstka ministra obrany. "Bývalý poslanec před lety štědře podporoval svoji stranu, věnoval jí dohromady více než milion korun. Prozatím vždy popíral, že by využíval nelegální zdroje, a odkazoval na prověrky Národního bezpečnostního úřadu," uvedl server.

Picek se stal ministrem obrany v polovině března, kdy ho do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman. Hrbata je náměstkem od roku 2010, kdy stál v čele resortu Alexandr Vondra. Na ministerstvu nahradil Františka Padělka, kterého Vondra z funkce odvolal.

Hrbata byl od roku 2006 poslancem. Ve volbách v roce 2010 už se do sněmovny nedostal. Jako poslanec vystupoval jen málo, byl ale funkcionářem výboru pro obranu, v němž byl místopředsedou. Působil také ve stálé komisi pro kontrolu činnosti vojenského zpravodajství.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy