reklama
 
 

Ministr dopravy zrušil konkurz na šéfa ředitelství silnic

30. 9. 2014 12:15
Důvody, které ke zrušení soutěže vedly, ministerstvo neuvedlo. Organizace i nadále povede Soňa Křítková.

Praha - Ministr dopravy Antonín Prachař zrušil soutěž na místo nového generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Organizaci nadále povede pověřená ředitelka Soňa Křítková, oznámilo ministerstvo. Důvody pro zrušení soutěže ale neuvedlo.

"Přestože o post generálního ředitele se ucházela řada kvalitních manažerů, ministr Prachař nakonec po vyhodnocení všech nabídek a po zvážení aktuální situace v ŘSD ukončil výběrové řízení s tím, že ŘSD povede nadále pouze pověřená generální ředitelka Soňa Křítková," uvedl mluvčí úřadu Tomáš Neřold.

Zároveň bude podle ministerstva v organizaci posílena kontrolní činnost. Tu by nově měla vykonávat pětičlenná správní rada. V té by měli zasednout zástupci ministerstva financí a dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury, sněmovního hospodářského výboru a akademické obce.

Nevhodná požadovaná kritéria

Výběrové řízení na nového šéfa vyhlásilo ředitelství silnic poté, co bývalý generální ředitel Jan Kubiš koncem července rezignoval. O místo se ucházelo celkem devětadvacet zájemců včetně současné pověřené ředitelky Křítkové, která byla podle zákulisních informací považována za favoritku.

Výběrové řízení ale bylo napadáno s tím, že požadovaná kritéria nepovedou k výběru nejvhodnějšího kandidáta. Řízení kritizoval například prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Václav Matyáš.

Zatímco jazyková výbava byla podle stanovených kritérií prioritou, praxe z vedení organizace s větším počtem zaměstnanců nebo z oblasti výstavby dopravních staveb byla uvedena jen jako výhoda.

Problematický byl podle šéfa profesního svazu rovněž fakt, že výběrové řízení vypsalo ŘSD, a nikoliv ministerstvo dopravy jako jeho nadřízená organizace.

autor: ČTK | 30. 9. 2014 12:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama