Ministr Besser se opět oženil. Vzal si exmluvčí policie

ČTK ČTK
2. 4. 2011 15:30
Zhruba před rokem se rozvedl, nyní si vzal exmluvčí protimafiánského útvaru Blanku Kosinovou
JIří Besser.
JIří Besser. | Foto: Oficiální web Jiřího Bessera

Praha - Ministr kultury Jiří Besser se oženil s někdejší mluvčí protimafiánského útvaru policie Blankou Kosinovou.

Zprávu přinesl server Blesk.cz a uvedl, že svatba se konala v sobotu dopoledne jen v úzkém rodinném kruhu. 

Pro třiapadesátiletého ministra je to už druhý sňatek. S Kosinovou, která je o sedm let mladší, podle informací médií chodil sedm let, se svou předchozí manželkou se však rozvedl teprve před rokem.

Besser (TOP 09) je druhým ministrem nynější Nečasovy vlády, který se ve funkci oženil.

Blanka Kosinová.
Blanka Kosinová. | Foto: Ondřej Besperát

Před tím vstoupil do manželství ministr dopravy Vít Bárta, který si loni v červenci vzal svoji přítelkyni a po volbách i místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Kateřinu Klasnovou. Kromě manželství s ní sdílí i stejnou stranickou průkazku Věcí veřejných.

Besser je také dalším z politiků, kteří se na vrcholu politické kariéry vyměnili partnerku. V éře minulé vlády tak učinil premiér Mirek Topolánek, který si po rozvodu vzal bývalou političku a místopředsedkyni sněmovny Lucii Talmanovou.

V premiérské funkci se rozvedl a oženil také bývalý lídr sociální demokracie Jiří Paroubek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy