Mgr. Marcela Mertinová (ČSSD)

24. 5. 2006 10:39

  • 45 let
  • narozena v Ústí nad Labem
  • vzdělání získala na Pedagogické fakultě UJEP (1. stupeň ZŠ/ VV), Pedagogické fakultě UK (Speciální pedagogika) a na
    FF Masarykovy univerzity Brno (Manažerské studium pro ředitele škol). V současné době studuje i Vysokou školu finanční a správní v Mostě (Ekonomie veřejné správy)
  • pracovala jako učitelka základní školy, odborná asistentka na katedře ČJ na PF UJEP Ústí n.L., ředitelka základní školy. Od roku 1996 do roku 2001 pracovala jako vedoucí Rekvalifikačního střediska SOU obchodu a služeb v Ústí nad Labem, později jako referentka v Oddělení mládeže a tělovýchovy na KÚ ÚK. Rok vedla Oddělení lidských zdrojů, mládeže a tělovýchovy na Odboru školství  Krajského úřadu Ústeckého kraje, v současné době je referentkou v Sekretariátu Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severozápad na Krajském úřadě Ústeckého kraje
  • v letech 1994-1995 členkou ODS (členství ukončeno), od roku 2002 členka ČSSD, místopředsedkyně OVV, členka KVV
  • vdaná, má jednu dceru
 

Právě se děje

před 36 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy