Mě už to taky s*re, postěžoval si Fiala ve sněmovně. Výrok zachytil mikrofon

Video Video
12. 1. 2022 17:16
Premiér Petr Fiala (ODS) při jednání sněmovny o vyslovení důvěry vládě na chvíli ztratil nervy. Politik, který si zakládá na distingovaném vystupování, řekl vedle sedícím ministrům, že už ho "to taky s*re". Výrok však pronesl v době, kdy nikdo nemluvil, takže jeho slova zachytil i mikrofon.
Mě už to taky s**e, utrousil premiér Fiala v Poslanecké sněmovně | Video: PSP ČR

Jednání o vyslovení důvěry vlády začalo již od rána a vzhledem k vysokému počtu přihlášených poslanců do rozpravy může trvat i několik hodin. Například bývalý premiér a předseda ANO Andrej Babiš hovořil takřka hodinu a půl, podobně dlouhý projev měl i předseda SPD Tomio Okamura. Ve středu odpoledne se o slovo hlásilo více než 40 poslanců. 

Podle pravidel sněmovny se celého jednání musí účastnit všichni ministři. V případě, že některý z nich chybí, se musí debata přerušit do doby, než budou v sále všichni členové vlády. Právě v momentě, kdy předsedající sněmovny Věra Kovářová (STAN) z tohoto důvodu přerušila jednání poslanců na pět minut, řekl premiérovi předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, že to musí vydržet. "Mě už to taky s*re," reagoval Fiala, jehož slova zaznamenal mikrofon. 

Ačkoliv se jednání sněmovny protáhne na několik hodin, očekává se, že vláda důvěru dostane. Hnutí ANO a SPD je sice proti, ale vláda má ve dvousetčlenné sněmovně většinu 108 poslanců. K vyslovení důvěry přitom stačí nadpoloviční většina přítomných.

Nejdůležitější dění ve sněmovně popisujeme v tomto článku. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Radek Petrůj je v kauze Vidkun definitivně očištěn, žalobce vzal zpět své odvolání proti zproštění obžaloby. Může se tak vrátit k policii.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V roce 2021 začalo podnikat nejvíce lidí od roku 2012

Loni začalo v České republice podnikat nejvíce lidí za devět let. Šlo o 64 599 nových živnostníků, o 3563 více než v roce 2020. V uplynulém roce zároveň ukončilo své podnikání 38 306 lidí, o 3766 méně než o rok dříve a nejméně za deset let. Vyplývá to z analýzy dat portálu informaceofirmach.cz společnosti CRIF. V Česku tak přibylo 26 293 živnostníků, o 39 procent více než v roce 2020. Počet podnikatelů s přerušenou živností byl nejnižší za tři roky. Konkrétně to bylo 88.524 podnikatelů, což je meziroční pokles o více než 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy