Malé strany pravice: Společná kandidátka

Redakce DOM, čtk
28. 1. 2006 14:10
Praha - Malé neparlamentní pravicové strany Národní sjednocení, Strana sociální spravedlnosti, Agrární strana a Dělnická strana chtějí do voleb společně jako hnutí Právo a spravedlnost.

Společné body, se kterými uskupení předstoupí před voliče, se týkají zejména podpory tradiční rodiny, boje proti korupci a kriminalitě a omezení přistěhovalectví.

"Zcela odmítáme sňatky homosexuálů nebo eutanazii, kterou vláda protlačila do trestního zákoníku," uvedl František Červenka z Národního sjednocení.

Rodinu chce uskupení podporovat například daňovými zvýhodněními, která by ale neměla sloužit jen pro "obživu asociálním skupinám obyvatelstva". Navrhuje například i vznik ministerstva pro rodinu.

Jméno seskupení si zakladatelé půjčili od polské strany, která nedávno uspěla v tamních parlamentních volbách. S ní chce také spolupracovat.

Podle předsedy Dělnické strany Tomáše Vandase by nové uskupení mělo oslovit nespokojené voliče, kteří chtějí návrat k tradičním rodinným hodnotám, zemědělce, ale i komunální politiky, jimž nevyhovuje současná práce velkých stran.

"Cílem je samozřejmě dostat se do Poslanecké sněmovny. Je jasné, že pro neparlamentní strany to bude těžké, ale spoléháme na pomoc aktivistů v regionech," uvedl Vandas.

Právo a spravedlnost, ano tradiční rodině, ne korupci a kriminalitě, jak zní celý název hnutí, bude kandidovat ve všech krajích.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy