reklama
 
 

Radní Jesenice Lang, který nabádal k zabití Zemana, rezignoval

Aktualizováno 6. 6. 2019 22:11
Radní Jesenice Martin Lang, který na facebooku nabádal k zabití prezidenta Miloše Zemana, rezignoval. Učinil tak na závěr jednání zastupitelstva poté, co ho podpořila koalice. ČTK řekl, že funkci opouští kvůli pracovnímu vytížení, nikoliv kvůli kritice, které čelí. Zastupitelem zůstává, o jeho nástupci v radě města se bude teprve rozhodovat.

O dalším osudu Langa, kterého vedení ODS minulý týden vyloučilo ze strany, dnes hlasovali zastupitelé Jesenice. Nevyslyšeli požadavek opozice na Langovo odvolání. Schválili naopak usnesení navržené koalicí, podle kterého Langovy názory nevyjadřují postoj zastupitelstva ani rady města a jedná se výhradně o jeho osobní prohlášení. Část lidí na protest odešla ze sálu. Nesouhlas s rozhodnutím zastupitelstva vyjádřila pískotem a pokřiky.

Lang na sociálních sítích vybízel k zabití prezidenta kvůli jeho souhlasu se zdaněním náhrad vyplácených církvi. Mimo jiné napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho "podřezat jako svini". Poslance, kteří hlasovali pro zdanění náhrad, označil za "proradná prasata", která je třeba pozabíjet.

Video: Ošklivé věci nepopíšete líbivými výrazy, řekl Lang v DVTV

Byla to emotivní nadsázka, nejsem si vědom, že bych se dopustil čehokoliv nezákonného, tvrdí radní ODS z Jesenice Martin Lang. | Video: Emma Smetana |  19:10

autor: ČTK | 6. 6. 2019 20:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama