Krize nekončí. VV: Vnitro ODS nedáme, John zůstane

Martina Machová Domácí Martina Machová, Domácí
12. 4. 2011 16:52
Poslanci VV si předčasné volby nepřejí, o osudu Nečasova kabinetu chtějí dál jednat
Poslanci VV se postavili za svého předsedu Johna. Jeho odchod z resortu vnitra nechtějí dopustit.
Poslanci VV se postavili za svého předsedu Johna. Jeho odchod z resortu vnitra nechtějí dopustit. | Foto: Jan Langer

Praha - Věci veřejné, nejmenší strana současné vládní koalice, trvá na požadavku, že v kabinetu Petra Nečase musí zůstat ministr vnitra Radek John.

Po jednání poslaneckého klubu VV to řekla jeho šéfka Karolína Peake.

"Nechceme, aby ministerstvo vnitra měla ODS, protože se tam vyšetřují kauzy ODS," prohlásil předseda Radek John.

Předčasné volby si ale "véčka" nepřejí. O situaci v koalici chtějí jednat, dokud to jen bude možné.

Věci veřejné zároveň vyzvaly, aby se ODS distancovala od výroku šéfa jejich poslaneckého klubu Petra Tluchoře. Ten prohlásil, že až do Klausova podpisu demisí, které hlavě státu předal premiér Nečas, se neuskuteční žádné jednání koaličních špiček.

Véčka podle Johna dál trvají i na odchodu šéfa resortu financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a ministra zemědělství Ivana Fuksy (ODS). Na Fuksu v úterý VV podaly trestní oznámení kvůli hospodaření Lesů ČR.

Za Kalouska se už v pondělí rázně postavil poslanecký klub TOP 09. Jeho odchod z vlády jednoznačně odmítá.

Jednání klubu VV probíhalo opět bez poslankyně Jany Suché. Ta se schůzek klubů neúčastní od chvíle, kdy strana vyloučila Kristýnu Kočí. Její "exkomunikace" následovala po vyhazovu výkonného místopředsedy Jaroslava Škárky.

 

Právě se děje

před 17 minutami

V rozvodněné řece na Slovensku se utopily tři ženy, snažily se zachránit psy

Tři ženy přišly o život v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se ve středu pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Novinářům to ve čtvrtek řekl premiér Peter Pellegrini.

Policie původně informovala o jedné oběti v rozvodněné řece a ještě ráno uvedla, že po dalších dvou pohřešovaných ženách pátrá. "Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly," řekl později Pellegrini.

V důsledku vydatných lijáků a vichru se kvůli popadaným stromům vylila z koryta řeka Muráň, která teče nedaleko útulku. Když se do něj dostala voda, zveřejnily jeho pracovnice prosbu o pomoc. Autem přijely pomoci jejich kolegyně z útulku v Rožňavě, naložily psy, ale na zpáteční cestě se ztratily. Jedna z nich stihla zavolat na tísňovou linku, že se topí, pak bylo spojení přerušeno.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 18 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na stavební škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student.

V nemocnici skončili tři mladí lidé ve věku 17, 19 a 20 let, všichni museli podle oblastních úřadů podstoupit operaci. Dva z nich jsou podle lékařů ve vážném stavu, mají četná střelná poranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy