Konference VV: Bez koaličních partnerů a dalších hostů

VV řeší, zda vůbec zůstat ve vládě
Z kuloárů...
Z kuloárů... | Foto: Ludvík Hradilek

Hradec Králové - Volební konference Věcí veřejných probíhá nejen bez exkluzivních hostů, kteří by jí dodali lesku, ale dokonce i bez koaličních partnerů.

Nikdo z nich nebyl ani pozván.

Jen pracujeme

"Pojali jsme to jako ryze pracovní konferenci," říká blízký poradce předsedy VV Jan Kubáček. "Proto jsme nezvali ani koaliční partnery, ani zástupce spřátelených stran ze zahraničí."

Pozdravy vládních partnerů přitom většinou patří ke koloritu stranických sjezdů, kongresů a konferencí. A na své ideové konferenci vloni hostily VV například Westona Staceyho z Americké obchodní komory nebo zástupce Hnutí Duha.

V případě konference VV je situace ovšem složitější.

"Při té atmosféře by mohlo být zábavné, kdyby se tu někdo z koaličních stran objevil," zažertoval si jeden z delegátů.

Ve vládě, mimo ni? A se Simkaničem?

V první - uzavřené - části konference totiž často zaznívalo, že VV se stávají jakýmsi otloukánkem koalice, že musí méně ustupovat a více "trvat na svých programových prioritách".

"Vláda není naší cílovou stanicí," prohlásil například poslanec Martin Vacek.

Právě o tom, zda setrvat ve vládě, nebo z ní úplně odejít a jak případně poté podporovat či nepodporovat vládu, "véčka" diskutují. Nepřítomnost koaličních partnerů je tedy pro ně žádoucí.

Přesto se známé tváře tu a tam objeví - například Michal Simkanič, předseda České pravice, proslulý tím, že kdysi během aféry kolem podivného financování bytu tehdejšího premiéra Stanislava Grosse (ČSSD) odkoupil a hned poté spálil směnku, podle které měl Gross zaplatit 900 tisíc korun.

S novináři v kuloárech pak žertoval, že do Hradce Králové nikoho zničit nepřijel, jako to bylo v případě sociálně demoktratického politika. 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Bouzková s Hradeckou při deblové premiéře titul v Charlestonu nezískaly

Tenistky Marie Bouzková a Lucie Hradecká na prvním společném turnaji na zelené antuce v Charlestonu deblový titul nezískaly. Ve finále český pár podlehl 2:6, 4:6 nejvýše nasazené americko-nizozemské dvojici Nicole Melicharová, Demi Schuursová.

Dvaadvacetileté Bouzkové nevyšel útok na první titul v kariéře, o třináct let starší Hradecká už ve čtyřhře vyhrála 24 turnajů WTA Tour včetně dvou grandslamů.

Ve finále dvouhry se utkají o svou premiérovou trofej Danka Koviničová z Černé Hory a Ruska Veronika Kuděrmětovová.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (antuka, dotace 565.530 dolarů):

Čtyřhra - finále: Melicharová, Schuursová (1-USA/Niz.) - Hradecká, Bouzková (ČR) 6:2, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, 2,460.585 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Goffin (11-Belg.) - Čilič (Chorv.) 6:4, 3:6, 6:0, Thompson (Austr.) - Paire (Fr.) 6:4, 6:7 (3:7), 7:6 (7:5).

Tenisový turnaj mužů v Marbelle (antuka, dotace 408.800 eur):

Dvouhra - finále: Carreňo (1-Šp.) - Munar (Šp.) 6:1, 2:6, 6:4.

Čtyřhra - finále: Behar, Escobar (Urug./Ekv.) - Brkič, Čačič (Bosna/Srb.) 6:2, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Cagliari (antuka, dotace 408.800 eur):

Dvouhra - finále: Sonego (3-It.) - Djere (Srb.) 2:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Aktualizováno před 34 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt, 11 lidí je zraněných. Na místo letěl záchranářský vrtulník

Při požáru bytu v domě v pražské Černokostelecké ulici bylo v neděli zraněno 11 lidí, nejméně dva z nich jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Na twitteru o tom informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky hořelo v jedné místnosti v bytě ve třetím patře. Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu, nyní už byt odvětrávají, řekl mluvčí.

První informace hovořily o osmi zraněných. Později mluvčí upřesnila, že jich je 11. "Minimálně dvě z toho jsou ve vážném zdravotním stavu. Jednoho z nich nyní záchranáři uvedli do umělého spánku a zajišťují dýchací cesty. Na místo byl vyslán také záchranářský vrtulník," uvedla. Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Na místě je také speciální vůz Atego pro mimořádné situace.

Hasiči měli událost hlášenou v 17:15, na místo vyslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku. "Pět minut po příjezdu jsme měli požár pod kontrolou a za dalších deset minut bylo uhašeno," řekl Kavka. Nyní budou hasiči zjišťovat příčiny, podle mluvčího připadá v úvahu technická závada či nedbalost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy