Kompromis dopravců: V pátek nebudeme předjíždět

pra
11. 9. 2008 17:15
Dopravci přislíbili, že nebudou stávkovat

Praha - S kompromisem dorazili na čtvrteční setkání s Mirkem Topolánkem zástupci autodopravců. Premiérovi navrhli, že nebudou v pátek předjíždět, když je tento den nechá vláda bez omezení jezdit.

Návrhem chtějí zabránit novele, která po celý rok zakazuje páteční jízdu vozidlům nad 7 tun mezi třetí a šestou hodinou odpolední, v neděli pak mezi půlnocí a desátou hodinou večer.

Čtěte více: Bursík pohrozil odchodem z vlády kvůli kamionům

Žádné dohoda zatím uzavřena nebyla, premiér však slíbil, že vláda se návrhem bude zabývat. Dopravci se na oplátku zdrží protestních akcí, které původně plánovali.

Zástupci sdružení dopravců Česmad Bohemia, kteří se setkali s premiérem a ministrem dopravy Alešem Řebíčkem, bojují  především za zachování pátečního pohybu na silnicích, kdy se řidiči vrací domů k rodinám. Zákaz jízd v neděli jim nevadí.

Dopravci po premiérovi chtějí, aby jim plánovaný zákaz vysvětlil. Na poslední schůzce 15. července totiž slíbil, že zákaz nebude.

Celoroční zákaz jízd v pátek prosazují zejména zelení.

Čtěte také: Dopravci připomněli, že by mohli zablokovat silnice

 

Právě se děje

před 34 minutami

Výkonný výbor FAČR kvůli koronaviru znovu odložil valnou hromadu

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o dalším odložení valné hromady, která se měla uskutečnit 18. června v Olomouci. Důvodem jsou přetrvávající opatření proti šíření nového typu koronaviru, která komplikují organizaci. O novém termínu zatím nerozhodl. Původně se měla valná hromada konat 29. května.

Další zprávy