Klaus prý zvažuje, že opustí ODS a podpoří novou stranu

David Slížek
28. 11. 2008 7:10
Těsně před kongresem ODS Klaus vystoupil proti Topolánkovi
Václav Klaus
Václav Klaus | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Jen týden před klíčovým kongresem ODS, který bude rozhodovat o dalším směřování strany po prohraných krajských a senátních volbách, vyslovil zásadní nespokojenost se současným kurzem strany Václav Klaus.

V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes naznačil, že uvažuje o tom, že ODS opustí.

Konkrétní ale nebyl. Na přímý dotaz, zda hodlá ze strany, kterou před lety zakládal, vystoupit, odpověděl: "Pravděpodobně jsem ještě pár dní v ODS. Uvidíme."

Klausův starší syn už ODS opustil. Vedlo ho k tomu prý zklamání z jednání stranické organizace v Praze 8, která na kongresu podpoří Mirka Topolánka.

Foto: Aktuálně.cz
Klaus bloguje:
Analýza volebního debaklu v Bohnicích. Tohle už fakt volit nebudu

Prezident také řekl, že je ochotný podpořit novou politickou stranu, která bude pravicová a euroskeptická.

"Je naprosto nezbytné, aby byla nějaká strana, která se realisticky dívá na procesy, které se odehrávají v dnešní Evropě. Takovou stranu bych považoval za strašně potřebnou u nás i kdekoli jinde v Evropě. Něco takového bych určitě podpořil," řekl Klaus.

Foto: Aktuálně.cz
Kožušník bloguje:
Klaus odchází kvůli soudcům?

Podobná strana zřejmě vzniká v blízkém okruhu Klausových spolupracovníků, informovaly Lidové noviny.

Nové uskupení má prý pracovní jméno Libertas.cz a uvažuje o úzké spolupráci se stranou Libertas irského euroskeptika Declana Ganleye.

Lidé, kteří mají být s novou stranou spojeni, ale vznik nového politického subjektu popírají.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy