Mimořádná zpráva

Poslanci si k platu přivydělali statisíce, někteří mnohem víc. Kupovali auta i akcie

Radek Dragoun Radek Dragoun
30. 6. 2020 19:50
Drahé automobily, byty, umělecké sbírky, ale i akcie nakupovali loni čeští politici. Vyplývá to z jejich majetkových přiznání, která podle zákona musí do konce června odevzdat, aby tak byla umožněna veřejná kontrola jejich příjmů a výdajů. Na výběr toho nejzajímavějšího se podívejte v přehledu Aktuálně.cz.
Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš | Foto: ČTK

Premiér Babiš dostal od Agrofertu a Imoby 92 milionů

Na konci minulého roku měl premiér Andrej Babiš na svém účtě více než 161 milionů korun. Oproti konci roku 2018 se tedy jeho konto rozrostlo o takřka 88 milionů korun.

V loňském roce obdržel celkem 92 milionů korun od firem Agrofert a Imoba, které má nyní ve svěřenském fondu. Dalších šest milionů korun dostal od lucemburské firmy Sogelife a od švýcarské Bank Vontobel inkasoval takřka 15 milionů korun. 

Premiér přiznal i drobné příjmy, které podle zákona do oznámení uvádět nemusí. Více než 13 tisíc korun obdržel od První Žatecké, 1 300 korun od hnutí ANO a 350 korun od Honební společnosti Bžany. 

 

Právě se děje

před 4 minutami

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů CNPD uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy