Kdo vystřídá Nečase? ODS už neodmítá změnu

Jan Němec Sabina Slonková, Jan Němec
24. 10. 2012 12:13
Kategorické NE platí jen pro situaci, kdy Nečas přijede na kongres ODS jako silný premiér
Když nebude silný, nástupci jsou připraveni to vzít po něm.
Když nebude silný, nástupci jsou připraveni to vzít po něm. | Foto: Ludvík Hradilek

Insider - Situace předsedy ODS Petra Nečase je čím dál složitější a nejde jen o to, že zkrachovaly další pokusy o dohodu se skupinou Tluchoř a spol.

Horší pro premiéra je, že z okolí jeho možných náhradníků už podle deníku Insider nezní na otázku "Převzal byste ODS po Nečasovi?" tak striktní NE jako před dvěma týdny, kdy skupina poslaneckých kritiků několik lidí oslovila.

Scénář s kategorickým NE už totiž platí jen za situace, že se Petr Nečas dočká stranického volebního kongresu jako relativně silný premiér a bude znovu zvolen.

Pokud by se ale tajná volba v jeho prospěch zadrhla, je cesta k nástupci narýsována.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Kdo je nyní hlavní adept na předsedu a jaká je cesta k Nečasově výměně?

 

Právě se děje

před 35 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy