Kdo je budoucí ministr Petr Bendl (ODS)?

Domácí Domácí
15. 1. 2009 10:40
Bendl nahradí ve vládě Aleše Řebíčka
Petr Bendl
Petr Bendl | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Hasič, úředník, starosta, poslanec, hejtman, ministr.

Tak se od roku 1990 vyvíjí kariéra Petra Bendla, kterého si jako nástupce ministra dopravy Aleše Řebíčka vybral premiér Mirek Topolánek.

Stejně jako nastupující ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová má i Bendl za úkol práci resortu lépe "prodat".

Funkci ministra dopravy si už jednou vyzkoušel, ale pouze ve stínové opoziční verzi.

"Moje takové motto zní, že doprava nemá zatěžovat, ale spojovat a přibližovat," řekl Bendl ke svému novému postu.

Bendl v předchozích letech působil jako středočeský hejtman a proslul hlavně privatizací tamních nemocnic a častými střety se sociálním demokratem Davidem Rathem na toto téma.

Právě Rath po prohraných komunálních volbách loni na podzim Bendla v hejtmanském křesle vystřídal a Bendl za porážku ODS ostře kritizoval premiéra. Volal po obměně v čele ODS.

Foto: Aktuálně.cz

ZPĚT na grafiku Nové vlády Mirka Topolánka

Ve svých mediálních vystoupeních se stavěl za kandidaturu Topolánkova rivala, pražského primátora Pavla Béma. Později, i po spekulacích, že mu Topolánek nabídl funkci ministra dopravy, kritiku zmírnil a přestal se v klání Topolánek-Bém angažovat.

On sám změnu postoje nazývá "realistickým zhodnocením současné situace".

Bendl je členem ODS. Na podzimním kongresu neúspěšně kandidoval na funkci prvního místopředsedy. Delegáti jej ale zvolili řadovým místopředsedou.

Bendl se narodil v roce 1966, je ženatý a má dva syny. Vzdělání získal na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte blog Petra Bendla na Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 35 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy