Kam chce vést ČSSD? Michal Hašek odpovídal online

Martina Machová Martina Machová
15. 3. 2011 15:15
Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka duel se svým konkurentem odmítl
Michal Hašek
Michal Hašek | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Jedna z velkých politických událostí roku se blíží. ČSSD, nejsilnější opoziční strana, si po měsících provizoria v pátek zvolí nové vedení. Sociální demokraté budou vybírat ze dvou osobností, jejich šance jsou stále téměř vyrovnané.

Oba dva jsou mladí, oba jsou v politice od rané dospělosti, oba jsou právníci a oba pocházejí z jižní Moravy. Úřadující předseda Bohuslav Sobotka má oproti svému rivalovi výhodu s vládní zkušeností, jihomoravský hejtman Michal Hašek zase praxi z komunální a krajské politiky.

Jejich názory v přímé konfrontaci ovšem veřejnost nemá možnost posoudit. Bohuslav Sobotka totiž duely odmítá. A výjimku neudělal ani v případě Aktuálně.cz.

Sociální demokracii jde přitom o hodně. Rozhoduje, jakým stylem bude svou politiku prosazovat. Navíc ten, kdo vyjde z duelu jako vítěz, bude kandidátem strany na premiéra.

Jak vidí předsjezdovou situaci Sobotkův vyzyvatel Michal Hašek a čím chce delegáty strany oslovit? Jaká by ČSSD byla pod jeho vedením? I na to odpovídal jihomoravský hejtman v online rozhovoru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 3 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy