Kam chce vést ČSSD? Michal Hašek odpovídal online

Martina Machová Martina Machová
15. 3. 2011 15:15
Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka duel se svým konkurentem odmítl
Michal Hašek
Michal Hašek | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Jedna z velkých politických událostí roku se blíží. ČSSD, nejsilnější opoziční strana, si po měsících provizoria v pátek zvolí nové vedení. Sociální demokraté budou vybírat ze dvou osobností, jejich šance jsou stále téměř vyrovnané.

Oba dva jsou mladí, oba jsou v politice od rané dospělosti, oba jsou právníci a oba pocházejí z jižní Moravy. Úřadující předseda Bohuslav Sobotka má oproti svému rivalovi výhodu s vládní zkušeností, jihomoravský hejtman Michal Hašek zase praxi z komunální a krajské politiky.

Jejich názory v přímé konfrontaci ovšem veřejnost nemá možnost posoudit. Bohuslav Sobotka totiž duely odmítá. A výjimku neudělal ani v případě Aktuálně.cz.

Sociální demokracii jde přitom o hodně. Rozhoduje, jakým stylem bude svou politiku prosazovat. Navíc ten, kdo vyjde z duelu jako vítěz, bude kandidátem strany na premiéra.

Jak vidí předsjezdovou situaci Sobotkův vyzyvatel Michal Hašek a čím chce delegáty strany oslovit? Jaká by ČSSD byla pod jeho vedením? I na to odpovídal jihomoravský hejtman v online rozhovoru.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy