Kalousek: Obviňte rovnou celou vládu. To bych podpořil

Jakub Novák
13. 6. 2012 13:35
Vydání jednoho ministra za rozhodnutí celé vlády by prý vytvořilo nebezpečný precedens
Miroslav Kalousek.
Miroslav Kalousek. | Foto: Jan Langer

Praha - Rozhodnutí o nákupu armádních letounů CASA udělala jednomyslně celá vláda, proto by v případě pochyb měl být obviněn celý kabinet, ne pouze jeden ministr.

Novinářům to v reakci na obvinění Vlasty Parkanové řekl Miroslav Kalousek.

"Neudělala to Parkanová, vláda o tom rozhodla jednomyslně, proto z logiky věci předpokládám, že by měli být obviněni všichni," řekl Kalousek, který v tehdejší druhé Topolánkově vládě také zasedal.

Podle tehdejšího i současného ministra financí by to vytvořilo nebezpečný precedens.

"Pokud se bude hlasovat o vydání pouze Parkanové, budu hlasovat proti. Pokud se bude hlasovat o vydání členů tehdejšího kabinetu, budu hlasovat pro," dodává Kalousek.

Kromě něj a Parkanové zasedali v Topolánkově kabinetu, který byl v době podpisu o nákupu letounů již téměř měsíc v demisi, ještě mimo jiné Petr Nečas, Alexandr Vondra, Karel Schwarzenberg, Jiří Pospíšil nebo Petr Bendl.

Policie Parkanovou podezřívá z nezákonného jednání v souvislosti s nákupem armádních letounů CASA a v důsledku toho ji chtějí detektivové protikorupční služby obvinit.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 1 hodinou

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy