Kalousek: Obviňte rovnou celou vládu. To bych podpořil

Jakub Novák
13. 6. 2012 13:35
Vydání jednoho ministra za rozhodnutí celé vlády by prý vytvořilo nebezpečný precedens
Miroslav Kalousek.
Miroslav Kalousek. | Foto: Jan Langer

Praha - Rozhodnutí o nákupu armádních letounů CASA udělala jednomyslně celá vláda, proto by v případě pochyb měl být obviněn celý kabinet, ne pouze jeden ministr.

Novinářům to v reakci na obvinění Vlasty Parkanové řekl Miroslav Kalousek.

"Neudělala to Parkanová, vláda o tom rozhodla jednomyslně, proto z logiky věci předpokládám, že by měli být obviněni všichni," řekl Kalousek, který v tehdejší druhé Topolánkově vládě také zasedal.

Podle tehdejšího i současného ministra financí by to vytvořilo nebezpečný precedens.

"Pokud se bude hlasovat o vydání pouze Parkanové, budu hlasovat proti. Pokud se bude hlasovat o vydání členů tehdejšího kabinetu, budu hlasovat pro," dodává Kalousek.

Kromě něj a Parkanové zasedali v Topolánkově kabinetu, který byl v době podpisu o nákupu letounů již téměř měsíc v demisi, ještě mimo jiné Petr Nečas, Alexandr Vondra, Karel Schwarzenberg, Jiří Pospíšil nebo Petr Bendl.

Policie Parkanovou podezřívá z nezákonného jednání v souvislosti s nákupem armádních letounů CASA a v důsledku toho ji chtějí detektivové protikorupční služby obvinit.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy