Kalousek hrubě ovlivňuje kauzu ProMoPro, zlobí se Nečas

Domácí ČTK Domácí, ČTK
24. 2. 2011 17:31
Té nervozitě se musím hořce usmát, reagoval ministr financí
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) se opřel do šéfa resortu financí Miroslava Kalouska (TOP 09) kvůli kauze ProMoPro. Ministr  podle něj svými výroky aféru hrubě ovlivňuje.

"Není ani vyšetřovatel, ani soudce a na výroky, co je a není trestným činem, by měl být velmi opatrný," prohlásil Nečas.

V kauze sporné stamilionové zakázky z doby českého předsednictví EU figuruje Nečasův stranický kolega a ministr obrany Alexandr Vondra.

V rozhovoru pro server Ihned.cz předseda vlády zdůraznil, že Kalousek, který umožnil vyšetřovatelům finančně-analytického útvaru (FAÚ) svého ministerstva o kauze hovořit, není ve věci soudce ani vyšetřovatel.

S Kalouskem chce o věci Nečas vést "velmi vážný rozhovor".

"Té nervozitě se musím hořce usmát. Měl jsem pocit, že pan premiér v boji s korupcí a praním špinavých peněz sliboval trochu jiný přístup," reagoval na rozhovor Kalousek.

Zdůraznil, že vyšetřování rozhodně neovlivňoval a informace o něm zveřejnil až poté, co FAÚ svá šetření skončil. "Důkazy, které při tom nashromáždil, mne opravňují k pojmenování 'nestandardní zlodějina'. Zda tato nestandardní zlodějina bude také vyhodnocena jako trestný čin, to už není v působnosti ministerstva financí," podotkl ministr.

Dodal, že nedělal nic jiného, než že bránil profesionální práci svého úřadu. "Ta byla - a obávám se, že stále je - pod nepřípustným politickým a mediálním tlakem," uzavřel Kalousek.

Razantní postup vůči ministrovi financí žádala v úterý pražská ODS. "Vedení ODS a místopředsedové musí razantnějším způsobem vystupovat proti politickým útokům TOP 09," řekl její šéf Boris Šťastný.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy